Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba T1000LE - niewielkie oznaki życia

MCbx 15 Lis 2008 22:27 725 1
  • #1 15 Lis 2008 22:27
    MCbx
    Poziom 28  

Dostałem takiego laptopa, to kompletny antyk z ery XT, jednakże chciałbym go naprawić do swojej kolekcji podobnych kompów.
    Laptop trafił do mnie w stanie kompletnego wybebeszenia. Po złożeniu (gniazdka są ładnie opisane na płycie głównej) laptop nie włącza się.
    Usuwałem wszystkie komponenty, sprawdzałem czy nie ma wydętych kondensatorów, czyściłem płytę główną - nic.
    Po podłączeniu do zasilania laptop czeka z sekundę i dioda DC zaczyna migać na czerwono. Po naciśnięciu włącznika zapalają sie na chwilkę diody Caps Lock, Power i Overlay i gasną szybko, lecz stopniowo.
    Na płycie pewien element się mocno rozgrzewa. Nie mogę za dużo o nim powiedzieć, gdyż nie ma na nim żadnego napisu z żadnej strony. Z tego, co porównywałem z innymi płytami głównymi jest to regulator napięcia, na płycie Toshiby jest ich kilka.
    Pomierzyłem napięcia, całość zachowuje się jakby "chciała a nie mogła" się uruchomić i coś przerywało szybko obwód.
    Myślałem, że zrobiłem gdzieś błąd przy tych wtyczkach i doszło do zwarcia, ale nie - wszystko jest dobrze powtykane.
    Jeżeli to niezbyt kosztowne, jak to naprawić? czy raczej jak stwierdzić, które elementy są uszkodzone?

0 1
  • #2 15 Lis 2008 23:35
    iron64
    Spec Overclocking

Zdjęcia mogłyby pomóc, jeśli masz możliwość to dołącz je.

0