Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lcd daewoo full hd - brak dźwięku w kinie

przemx 15 Lis 2008 22:53 954 2
  • #1 15 Lis 2008 22:53
    przemx
    Poziom 9  

Witam serdecznie, otóż mam problem. Kupiłem nowy telewizor 42 cale lcd daewoo full hd , mam również dvd belwooda i kino domowe jeśli to tak można nazwać głośniki manty Triton Model NM5500 oraz tuner satelitarny Stronga 6860. W starym telewizorze to było tak że miałem podpięte tv do dekodera, z dekodera kabelek euro do dvd. Manta byla oczywiście podpięta do dvd -z manty wychodził jeden kabel , który od strony DVD miał dużo rozgałęzień. I to wszystko grało, nawet kiedy był dekoder dvb w trybie standby to i tak jakoś to przechodziło, że oglądając telewizję z anteny zwykłej naziemnej, w mancie w opcji AUX jak była ustawiona mogło to iść przez kino. Niestety tu tak podłączyłem i lipa, ani nie przekazywany jest dźwięk na kino z tunera dvb ani też z telewizora. Proszę pomóżcie, w instrukcji obsługi jest napisane, iż jedynym rozwiązaniem podłączenia kina jest wyjście optyczne, ale jeśli nie mam w tym triton wyjście optycznego. Próbowałem już różnie, bo w mancie oprócz tego DVD input, jest także wyjście HI-FI, jednak niestety to nie pomogło, bo wychodzi na to że LCD nie ma wyjście HI-FI, a tylko wejścia. Dzięki z góry za pomoc i przepraszam za mój brak wiedzy i błędy które mogłem popełnić w nazewnictwie kabli.

Proszę poprawić tytuł postu.
    Regulamin p.11
    [Art]

0 2
  • #2 15 Lis 2008 22:56
    miernik998
    Poziom 20  

Kino jest oddzielnie czy razem z DVD? Miałem taki problem i jak pozmieniałem układ kabli to działało i być może trzeba zmienić ustawienia w DVD.

0
  • #3 15 Lis 2008 23:38
    przemx
    Poziom 9  

Tzn nie rozumiem jeśli chodzi czy tej samej firmy nie, no dvd w opcji dvd chodzi dźwięk sie wydobywa, i dlatego nie rozumiem gdyż to przez ten sam kabel idzie. Myślalem o jakiej przejsciowce z zwyklego coaxial na optyczne do telewizora.

0