Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon iP3000 - strzelający podajnik papieru

15 Lis 2008 23:53 2930 9
  • Poziom 17  
    Przy puszczeniu druku na tą drukarkę górny podajnik papieru głośno strzela kilka razy i wałek wciągający papier wykonuje kilka szybkich obrotów, a papier jest zmięty, natomiast 'Monitor drukowania' podaje komunikat:
    'Wystąpiło zakleszczenie papieru przy otworze wyrzucania papieru. Wyjmij zakleszczony papier i naciśnij przycisk WZNÓW. Drukowanie zostanie wznowione od następnego arkusza.'

Rozebrałem drukarkę, ale nie widać, żeby było coś pęknięte. Miał już może ktoś taką usterkę ?
  • Spec od drukarek
    Czy podajnik w ogóle wciąga kartkę do drukarki i wypuszcza ją zmiętą, czy też gniecie ją przy nieudanej próbie pobrania?
  • Poziom 17  
    Podajnik gniecie kartkę przy nieudanej próbie pobrania.
  • Spec od drukarek
    Proponowałbym dokładnie wyczyścić te 2 gumowe rolki pobierające papier i sprawdzić, czy w podajniku czasem nie ma jakichś śmieci (np. kawałki plastiku, papieru). Rozumiem, że ta plastikowa płytka w tyle podajnika działa normalnie, dociskając papier do wspomnianych rolek?
  • Poziom 17  
    Właśnie ta plastikowa płyta podczas podawania papieru strzela "niemiłosiernie" o wałek pobierający papier, bo mimośród który napędza płytę kręci się zbyt szybko (i dlaczego wykonuje kilka obrotów?). Zdemontowałem tą płytę, ale nie znalazłem tam nic niepokojącego, bez tej płyty drukarka zachowuje się tak samo. Tylko dlaczego komunikat mówi, że papier jest zakleszczony przy wyrzutniku papieru a nie przy podajniku?

Aha, czasem przy puszczeniu wydruku wywala błąd:
    Błąd serwisowy 5C00.
    Anuluj drukowanie i wyłącz drukarkę, a następnie włącz ją ponownie. Jeśli ta operacja nie spowoduje usunięcia błędu, poszukaj szczegółowych informacji w podręczniku użytkownika drukarki.
  • Spec od drukarek
    5C00 oznacza błąd mechanizmu czyszczącego głowicę. Nie wiem jednak, co dokładnie może tu szwankować - możliwe, ze pomoże dokładna konserwacja mechanizmów drukarki.
  • Poziom 17  
    Dziwna sprawa, ale jak przełączyłem drukarkę w "Tryb cichy" (z menu Konserwacja), to drukarka pracuje prawidłowo, oczywiście drukuje wolniej ale papier z górnego podajnika jest pobierany normalnie i nic nie strzela.

Czy to oznacza, że to jednak elektronika jest uszkodzona ?
  • Poziom 17  
    Drukowanie z dolnego podajnika idzie prawidłowo w obydwu trybach (normalnym i cichym).
  • Spec od drukarek
    Może po prostu któraś zębatka jest zabrudzona lub wyślizgana i przy szybszej pracy (w trybie normalnym) przeskakuje?
  • Poziom 17  
    Przyczyny strzelania nie znalazłem, ale drukarka pracuje w Trybie cichym.