Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon iP3000 - strzelający podajnik papieru

walentyy 15 Nov 2008 23:53 3194 9
 • #1
  walentyy
  Level 17  
  Przy puszczeniu druku na tą drukarkę górny podajnik papieru głośno strzela kilka razy i wałek wciągający papier wykonuje kilka szybkich obrotów, a papier jest zmięty, natomiast 'Monitor drukowania' podaje komunikat:
  'Wystąpiło zakleszczenie papieru przy otworze wyrzucania papieru. Wyjmij zakleszczony papier i naciśnij przycisk WZNÓW. Drukowanie zostanie wznowione od następnego arkusza.'

  Rozebrałem drukarkę, ale nie widać, żeby było coś pęknięte. Miał już może ktoś taką usterkę ?
 • #2
  konmaj
  Printers specialist
  Czy podajnik w ogóle wciąga kartkę do drukarki i wypuszcza ją zmiętą, czy też gniecie ją przy nieudanej próbie pobrania?
 • #4
  konmaj
  Printers specialist
  Proponowałbym dokładnie wyczyścić te 2 gumowe rolki pobierające papier i sprawdzić, czy w podajniku czasem nie ma jakichś śmieci (np. kawałki plastiku, papieru). Rozumiem, że ta plastikowa płytka w tyle podajnika działa normalnie, dociskając papier do wspomnianych rolek?
 • #5
  walentyy
  Level 17  
  Właśnie ta plastikowa płyta podczas podawania papieru strzela "niemiłosiernie" o wałek pobierający papier, bo mimośród który napędza płytę kręci się zbyt szybko (i dlaczego wykonuje kilka obrotów?). Zdemontowałem tą płytę, ale nie znalazłem tam nic niepokojącego, bez tej płyty drukarka zachowuje się tak samo. Tylko dlaczego komunikat mówi, że papier jest zakleszczony przy wyrzutniku papieru a nie przy podajniku?

  Aha, czasem przy puszczeniu wydruku wywala błąd:
  Błąd serwisowy 5C00.
  Anuluj drukowanie i wyłącz drukarkę, a następnie włącz ją ponownie. Jeśli ta operacja nie spowoduje usunięcia błędu, poszukaj szczegółowych informacji w podręczniku użytkownika drukarki.
 • #6
  konmaj
  Printers specialist
  5C00 oznacza błąd mechanizmu czyszczącego głowicę. Nie wiem jednak, co dokładnie może tu szwankować - możliwe, ze pomoże dokładna konserwacja mechanizmów drukarki.
 • #7
  walentyy
  Level 17  
  Dziwna sprawa, ale jak przełączyłem drukarkę w "Tryb cichy" (z menu Konserwacja), to drukarka pracuje prawidłowo, oczywiście drukuje wolniej ale papier z górnego podajnika jest pobierany normalnie i nic nie strzela.

  Czy to oznacza, że to jednak elektronika jest uszkodzona ?
 • #9
  konmaj
  Printers specialist
  Może po prostu któraś zębatka jest zabrudzona lub wyślizgana i przy szybszej pracy (w trybie normalnym) przeskakuje?