Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SHARAN 1.9TDI 150KM

16 Lis 2008 12:02 10494 7
  • Poziom 9  
    Witam
    Nie wiem czy w dobrym dziale piszę o takich rzeczach ale nie jestem częstym bywalcem forum tak że proszę o wyrozumiałość
    Chcę kupić sharana 2005--2006rok z silnikiem 1.9TDI 150KM nigdzie w necie nie mogę nic znaleźć na temat tego silnika, są opisy 130KM 115KM a o tym nic, dlatego też chciał bym sie dowiedzieć, czy te silniki fabrycznie wychodzą z taką mocą ? jeśli tak to jakie są różnice w porównaniu ze 130KM ? czy są to popularne silniki, bo w ogłoszeniach bardzo rzadko pojawiają się sharany z takim motorem (może te 150KM to tiuning)
    Po prostu chciałbym sie dowiedzieć coś więcej na temat tego silnika, może ktoś jeździ takim autem lub zna temat, bardzo bym prosił o opinie na ten temat.
    Pozdrawiam Darek::|
  • Poziom 19  
    Nie słyszałem o takim silniku. No chyba że jest to 2.0 tdi
  • Poziom 9  
    2,0TDI to 140KM
    W ogłoszeniach nie często ale zdarzają się te motory 150KM
  • Poziom 32  
    Zapewne silnik jest po wirusku, bo najmocniejszy 1,9TDI z tamtych lat to 130KM.
    Ale jeśli silnik jest "zdrowy" to bym brał na Twoim miejscu gdyż 150KM dla tego silniczka to nie jest dużo.
  • Poziom 9  
    Może i masz rację ale dlaczego w niektórych ogłoszeniach piszą "150KM fabrycznie" czyli wynikało by z tego że kłamią ?
  • Poziom 33  
    Może ma zapiętego pod machę jakiegoś nieseryjnego ARL-a. ....;]
  • Poziom 2  
    Witam,

Sprawa jest taka że producent czyli VW wypuszczało czasem lepsze wersje już z podrasowanym silnikiem TDi tak ze miał więcej kucyków pod maską i to można często spotkać w wersji 1,9 TDI 130 PS na pompo wtryskach i nazwa wyjściowa modelu często SPORT lub inna z wyższej klasy.
  • Poziom 34  
    były Sharany wyposażone w fabryczny silnik o mocy 150 KM.
    Jest to silnik na pompowtryskach o oznaczeniu BTB - 110kW, 150 KM przy 4000 RPM i 310 Nm przy 1900 RPM i do Sharanów był on montowany w latach właśnie 2005-2006 a dodatkowo wkładany do Seata Alhambry w latach 2006 - 2008.
    Drugi silnik o tej samej mocy 150 KM o oznaczeniu ARL nigdy nie był wkładany do Sharanów, więc mariuszub101 musisz właśnie szukać Sharana z tych lat co podałeś z tym właśnie silnikiem BTB.

Tu masz przykład Sharana z silnikiem tej mocy : http://otomoto.pl/volkswagen-sharan-special-C4150525.html

chcesz się upewnić jakie gość ma oznaczenie na silniku to do niego zadzwoń i jeśli będzie kumaty gdzie szukać oznaczenia to poda Ci, że ma silnik BTB.

Tu masz dane tego silnika : http://www.bitnet.ro/vw/enginecodes/index.php?ec=BTB

Dodano po 4 [godziny] 46 [minuty]:

jako, że jestem posiadaczem Golfa Mk4 z silnikiem zaledwie 90 KM TDI ALH to wiem, że montowany w czwórkach najmocniejszy 150 KM silnik o oznaczeniu ARL jest bardzo poszukiwany przez ewentualnych nabywców tych aut jeśli chodzi o TDI i silnik ten jest bardzo dobry jeśli chodzi o modyfikacje polegające na dodatkowym zwiększeniu jego mocy - samym chiptuningiem można z niego wykrzesać bezpieczne 190 KM a i moce powyżej 230 KM są realne i bezpieczne przy odpowiednich modyfikacjach mechanicznych - większe turbo, FMIC, chłodnica oleju, szpilki ARP do głowicy, najmocniejsze pompowtryskiwacze AL itp. a jak sądzę podobna sytuacja będzie z silnikiem BTB i sądzę, że to jest rarytas wśród diesli 1.9 TDI dlatego też ich ceny są odpowiednio wysokie.