Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PROTEL - kilka równoległych ścierzek

16 Mar 2004 21:44 1497 8

• Poziom 12  
    Witam
    I znowu mam problem z tym programem. Robie płytke jednostronną dość prostą i potrzebuje połączyć 20 wejść układu ze złączem umieszczonym prawie naprzeciwko nóżek układu. Po drodze są dwa elementy, które trzeba minąć scieżkami. Ręczne moge narysować równoległych dwadzieścia scieżek i jest ok. probowałem zatrudnić do tej roboty autoruter protela ale on wywija scieżkami jak szalony i kładzie je nie koniecznie równo. Jak go ustawic? Robie AutoRute>Net i zaznaczam pin układu i tak po kolei.
    Pozdrawiam
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja rok temu pisałem że router Protela ma inteligencję blondynki.
    Kiedyś był nawet udostępniony dodatkowy moduł za free niby poprawiający autoroute i autoplace. Coraz to nowe wersje to tylko wytwór marketingowców, bo praktycznie nie wnoszą nic nowego
    Rozwiązaniem jest eksport do Specctry, ale przyznam się że dawno tym sie nie bawiłem, :?

• Poziom 12  
    czytalem twoje slowa szukajac odpowiedzi na nurtujace mnie problemy z rutingiem w protelu i z cala stanowczoscia te slowa potwierdzam. Czyli pozostaje ręczne projektowanie sciezek. :(
    Pozdrawiam
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 27  
    Ja również nie zlecam nigdy roboty autorouterowi. Zawsze dziergam ścieżki ręcznie i doszedłem już do jako takiej wprawy. Wymaga to odrobinę praktyki, ale można otrzymać całkiem przyzwoite rezultaty. Jestem tylko ciekaw jak radzą sobie projektanci większych płyt drukowanych (np. płyty głowne PC).
  • Poziom 37  
    Dobrze jest narysować bezbłędny schemat ,wygenerować listę połączeń i wg. niej zrobić interactive route zamiast autoroute ,wtedy nie ma możliwości pomyłki.Po prostu nie pozwala łączyć ręcznie inaczej niż jest na schemacie.
  • Poziom 42  
    h-doc napisał:
    Jestem tylko ciekaw jak radzą sobie projektanci większych płyt drukowanych (np. płyty głowne PC).
    4-6 warstwowe płyty do komputerów przemysłowych robi się RĘCZNIE, ale chodzi głównie nie o to że ścieżki są zamotane tylko o zakłócenia EMI.
  • Poziom 27  
    elektryk - heh, to chyba bym nie chciał takiej roboty ;-)
  • Poziom 31  
    Pi-Vo napisał:
    Dobrze jest narysować bezbłędny schemat ,wygenerować listę połączeń i wg. niej zrobić interactive route zamiast autoroute ,wtedy nie ma możliwości pomyłki.Po prostu nie pozwala łączyć ręcznie inaczej niż jest na schemacie.

Tak czy tak nie pozwala chyba ze sobie zmienisz recznie numer wezla.Jesli chodzi o autorouter ja tez jako kolejny osobnik moge potwierdzic "autorouter protela jest do dupy",trzeba recznie nie ma zmiluj.Jesli chodzi o autorouter to zdecydowanie lepszy jest or-CAD.
  • Poziom 10  
    Ja robię płytkę jednostronną tak że zlecam protelowi wykonanie płytki dwustronnej a potem stopniowo usuwam warstwę top ręcznie wklejam dodatkowe pady i dorysowuje dodatkowe ścieżki w warstwie bottom. Trochę pracy ale daje radę w niezbyt zagmatwanych połączeniach.