Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilon dv9000 ciemny ekran - brak reakcji matrycy

16 Lis 2008 13:09 4870 7
  • Poziom 10  
    Witam!
    Komputer jak w temacie, na zewnętrznym monitorze działa. Do niedawna raz na kilkanaście uruchomień wyświetlał, a teraz ekran w ogóle nie żyje. Udało się go uruchomić kilka razy jak klapa była otwarta pod niewielkim kątem. Wymieniłem taśmę - przewody i nic to nie dało. Ani podświetlanie, ani wyświetlanie nie działa. Gdzie szukać usterki, w matrycy, czy na płycie?

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Witam,mam identyczny defekt i także zastanawiam się gdzie szukać-czy udało się Tobie coś ustalić do tej pory??
  • Poziom 25  
    Jesli nie widac nawet tresci pod swiatlem, to calkiem mozliwe ze zepsul sie ten maly wlacznik od wlaczania matrycy na plycie przy zamykaniu/otwieraniu klapy.
  • Poziom 23  
    wada fabryczna trzeba wygrzac mostek polnocny i chipset od grafiki , i wgrac najnowszy bios ktory ma poprawke na przegrewanie sie tych elementow
  • Poziom 25  
    Zibi : tak z ciekawosci - czy to jest ta wada nawet jesli wszystko dziala na zewnetrznym monitorze?
  • Poziom 10  
    Czujnik zamkniecia matrycy bym wykluczyl, (wylacza tylko podswietlenie)
    Jesli totalnie nic nie widac na niej, a wymieniles kable (na 100% sprawne oczywiscie) to zostaja dwie mozliwosci:
    1- grafika
    2- matryca
    Fakt w tych laptopach to wada fabryczna, przegrzewanie sie grafiki, ale zdazalo sie ze same matryce padaly, a to znacznie drozsza naprawa
  • Poziom 9  
    Witam,problem rozwiązałem,mostek postawiłem na nowych kulkach-oczywiście pomogło,co do matrycy okazało się konieczne wpisanie nowej zawartości eepromu i zadziałała poprawnie-laptop był serwisowany i ktoś przylepił chipsety na epidian-było dużo pracy aby je podnieść.Pozdro dla wszystkich w temacie
  • Poziom 11  
    Panowie widzę że seria HP Pavilon dv9000 ma poważną wadę, gdyż często się spotyka właśnie z tego typu usterką w tym modelu.Sam miałem problem z tym modelem, lecz w moim przypadku były to na szczęście zimne luty. Dodam że mój laptop był przywieziony z USA, jedyne pocieszenie że nie tylko na Europe poszła trefna partia :):P