Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel astra isuzu brak świateł mijania postoju i długich

16 Lis 2008 15:40 4425 2
  • Poziom 2  
    Witam. proszę o pomoc, możne ktoś miał do czynienia z takim problemem.
    Nagle światła nie działają postawiłem samochód wieczorem kiedy było wszystko dobrze a rano brak świateł jakich kol wiek ani postojowych ani mijania ani długich. Jak zacząłem grzebać w bezpiecznikach i przekaźnikach coś się zmieniło włączyły się światła pozycyjne i mijania ale jak przełączyłem kluczykiem na zapłon odrazy światła zginęły?
    Szukam schematu elektrycznego i przekaźnika przekaźników do świateł tego modelu 97r 1,7 TDS, lub jeśli miał ktoś taką awarie niechaj mnie oświeci.
    Dzięki z góry za jakiekolwiek sugestie
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • spec od auto-elektro
    Wyciągnij włącznik świateł masz wypalony styk 30.P
  • Poziom 2  
    Witam.
    A jednak nie była to wina przełącznika świateł.
    Wina leżała prawdopodobnie po stronie ostatniej wizycie u mechanika elektryka, który naprawiał mi brak grzania świec, być może poruszył mi jakąś z sówek z napięciem i nie było dopływu prądu do włącznika świateł lecz nie mając schematu tej elektryki (choć jest na elektrodzie schemat po rosyjsku ale nie czytelny i błądziłem po omacku), podłączyłem do źródła zasilania plusa i do czerwonego przewodu w kostce włącznika i działa jak działał -- muszę przyznać to nie jest takie proste bo aby dobrać się do kostki włącznika uszkodziłem plastik mocujący osłonę plastiku.
    Ale najważniejsze ze działa.

Jeśli ktoś ma po polsku schemat do opla astry do 1997 to byłbym wdzięczny