Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grundig Elegance 72 Flat Digi 100 CUC1838 - linie powrotu

waldi58 16 Nov 2008 17:20 1739 6
    waldi58
    Level 24  
    Problem polega na tym iż mam u góru ekranu 6 ukośnych poziomych kolorowych linii powrotu. Są to dokładnie dwie linie niebieskie, dwie czerwone i dwie zielone. Wszystko u góry ekranu w pasie ok 6 cm.
    Wymiary obrazu prawidłowe ( tzn liniowość, wysokość itd ).
    Wymiana płyty cyfrowej FB , pośredniej z tunerem , scalaka od ramki i elementów przy tym scalaku nic nie daje. W trybie serwisowym można wszystko regulować , wszystko reguluje prawidłowo . Tylko te kolorowe 6 linii. Napęcia w zasilaczu prawidłowe. Podmieniałem także płytke kineskopu z innej sztuki i bez zmian . Czy ktoś ma może jakąś sugestie co można jeszcze zrobić ? Telewizor startuje i po załączeniu powroty pokazują się na obrazie zaraz po nagrzaniu kineskopu ( na czarnym tle ) i pozostają potem cały czas po pojawieniu sie obrazu.
    Bardzo prosze o podpowiedź. Brak mi już koncepcji .
    lord232!
    Level 27  
    Wymień elki (elektrolity) przy odchylaniu.Pozd
    waldi58
    Level 24  
    Pisałem , że wymieniałem już m.in scalak w ramce i elementy przy nim. Nic to jednak nie dało. Wymieniłem również blok cyfrowy , płytke kineskopu i moduł p.cz. Wszystko z innego sprawnego telewizora. Bez zmian.
    kudla gerard
    Level 12  
    Witam miałem kiedyś podobny problem w uszkodzone były cewki odchylające
    skorbi
    Level 27  
    Witam. Proszę spróbować dobrać rezystor dołączony równolegle do cewek pionu. Jego wartość jest rzędu 300 ohm. Można zmieniać jego wartość w granicach do 30-40 %. Pozdrawiam. SKORBI.
    romanpawel4
    Level 11  
    Witam , podmienił bym jeszcze raz pion. Pozdrawiam.
    waldi58
    Level 24  
    Temat zakończony . uszkodzone cewki kineskopu.