Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam taniego mikrofonu za około 30zł.

chris 3005 16 Lis 2008 17:30 1239 1
  • #1 16 Lis 2008 17:30
    chris 3005
    Poziom 12  

Witam. Nie znam się na mikrofonach a chciałbym kupić młodszej siostrze mikrofon bo ona lubi śpiewać. Wiem że elektretowe są kiepskie. Słyszałem też o pojemnościowych i dynamicznych. Niestety nie wiem czym się od siebie różnią. To ma być jakiś tani mikrofon najlepiej do 30zł więc wielkich wymagań nie mam co nie znaczy że w ogóle mi na dobrym dźwięku nie zależy. Prawdopodobnie dorobię do niego jakiś wzmacniacz lub będę go podpinał pod kompa. Co polecacie?
    Powiedzcie mi też jaki wpływ ma impedancja mikrofonu na dobór wzmaka albo podpinanie go do karty dźwiękowej. No i jakie częstotliwości powinien przenosić mikrofon który jest wart takiej ceny? :D

P.S poszukałbym trochę sam ale nie mam czasu. Idę zakuwać do testów bo mam ciężki tydzień przed sobą. :cry:
    Tak więc tym bardziej z góry wszystkim dziękuję za pomoc.

0 1
  • #2 17 Lis 2008 00:39
    liszkar
    Poziom 20  

Musisz się zastanowić jak chcesz to podpiąć?? mikrofony pojemnościowe i dynamiczne nie podejdą do kompa bez przed wzmacniacza. no chyba że kupisz Zwykłego dynamicznego (najtańsze rozwiązanie) i wykorzystasz taki prosty układ. Sprawdza się. Podpinasz wejście do mikrofonu dynamicznego a wyjście bezpośrednio do kompa. działa dobrze.

Szukam taniego mikrofonu za około 30zł.

1
  Szukaj w 5mln produktów