Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłączyć kable zasilania od suba do Skody Octavii ?

cbol 16 Lis 2008 20:46 3834 5
  • #1 16 Lis 2008 20:46
    cbol
    Poziom 9  

Witam posiadam auto Skode Octavie do której kupiłem aktywny subwoofer z którego mam możliwosć podłączenia sygnału odrazu z głośnika. Konieczne jest podłączenie napiecia do suba . Czy jest taka możliwość aby podłączyć subwoofer do napięcia gdzieś w bagażniku w jakiegoś typu kostce czy jest niezbędną koniecznością ściąganie tapicerki i przeciąganie kabla z akumulatora do suba w bagażniku.

0 5
  • #2 16 Lis 2008 20:57
    rema
    Poziom 27  

Witam. I tak musisz pociągnąć sterujący "REM". Musisz pociągnąć tego plusa.

-1
  • #3 16 Lis 2008 20:58
    slavwek.ie
    Poziom 34  

Wszystko zależy jaki to sub i wbudowany w nim wzmacniacz, czyli jakie ma zapotrzebowanie na prąd.
    Jeśli nie znasz parametrów wzmacniacza napisz jaki ma on bezpiecznik.

1
  • #4 17 Lis 2008 19:06
    cbol
    Poziom 9  

Ten subwoofer to subwoofer aktywny Voice Kraft VK A80F. w instrukcji pisze ze max prąd to 8 A , nigdzie na obudowie nie pisze jaki jest albo jaki ma być bezpiecznik na aukcjach i opisie w internecie pisze ze ten sub ma wbudowane zabezbieczenia :
    automatyczny system zabezpieczeń przed krótkim spięciem
    automatyczny system ochrony przed przeciążeniem
    automatyczny system zabezpieczeń przed przegrzaniem
    Co ciekawe w instrukcji pisze aby podłączyć suba z bezpiecznikiem 10A osobno i do + .

0
  • #5 17 Lis 2008 19:11
    sysiu17
    Poziom 18  

Polecałbym ściągnięcie jednak tapicerki... Kable sygnałowe i przede wszystkim REMOTE z sygnałem z radia. A kable do takiego subwoofera zasilające 10mm"2 mysle ze 50zł to nie taki duży wydatek;) Pozdrawiam:)

0
  • #6 17 Lis 2008 20:07
    maxtz
    Poziom 27  

Do tego "potwora" spokojnie wystarczy przewód 4mm2, który poprowadź lewym progiem i podepnij do jakiegoś grubego przewodu przy skrzynce bezpieczników. Oczywiście nie zapomnij o bezpieczniku.

0