Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aristo SMART 270 - pionowa kreska przy naciskaniu znika

MES Mariusz 16 Lis 2008 22:11 1694 1
 • #1 16 Lis 2008 22:11
  MES Mariusz
  Poziom 36  

  Witam.

  Dotyczy: Aristo SMART 270

  Problem: Pół roku temu laptop był w serwisie gwarancyjnym (skaza na LCD). Matryca została wymieniona przez serwis (ORIKA, Kościerzyństa 10, Wrocław). Po tym okresie (ok. 6 miesięcy) podczas normalnej pracy na LCD zaczęła wyświetlać się czerwona pionowa kreska. Kreska znika po przyciśnięciu krawędzi obudowy matrycy w miejscu tuż nad kreską. Poza tym matryca zachowuje się niestabilnie podczas zmiany pozycji (ruszania klapą). Zdarza się, że obraz znika całkowicie.

  Czy istnieje jakieś racjonalne wytłumaczenie / diagnoza znikającego po naciśnięciu obudowy matrycy pionowego paska? Czyżby w serwisie niedocisnęli jakiegoś złącza, czy może raczej będzie to wada samej matrycy?

  Z góry dzięki za podpowiedzi.

  0 1
 • #2 17 Lis 2008 01:03
  ksiezyc11
  Poziom 25  

  Hej
  Niestety matryca jest uszkodzona a konkretnie połączenie taśmy z panelem (matrycy z jej elektroniką),są klejone, powodów jest kilka nie skręcona dobrze klapa, matryca niskiej jakości ,w gorszej klasy sprzęcie z racji mało sztywnej "klapy" podczas zamykania i otwierania za bardzo pracuje sama matryca co w rezultacie po jakimś czasie owocuje takimi skutkami. Raczej usterka jest jako taka nie naprawialna jedynie można coś podłożyć pod obudowę (styropian, pianka)co by dociskało w tym miejscu matrycę ale jest to rozwiązanie czasowe. po jakimś czasie historia może powrócić.Ale skoro jest na gwarancji to korzystać póki można :)
  pozdrawiam

  1