Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Fusion, przewody wyłączników dzrzwiowych

16 Lis 2008 22:22 1812 5
 • Poziom 12  
  Witam, poszukuje schematu lub opisu (kolor i gdzie najlepiej sie wpiąć) przewodów wyłączników drzwiowych. Chcę sobie zrobić podświetlenie nóg włączane i wyłaczane przez te wyłączniki. Odpada podpięcie pod fabryczne oświetlenie wnętrza, bo nie chcę mieć opóźnienia wyłącznia.
 • Poziom 20  
  W roczniku 2002 jest przewód czarno/biały. Pozycja 3 w ciemno szarym konektorze. Szukaj po stronie kierowcy na środku pod kolumną-powodzenia.
 • Poziom 12  
  dzieki za odpowiedź. Szukałem tego przewodu i nic. Uzupełnie informacje: fusion jest z 2004 w wersji tdci. Znalazłem w sieci schematy podłaczenia alarmów i wszystkie wskazują na przewód czarny/niebieski poz.3 w ciemnoszarej kostce (pozycja i kostka się zgadza z odpowiedzią powyżej), ale ten przewód działa czasowo, czyli tak, jak całe podświetlenie wnętrza wyłączą dopiero po 20 sekundach od zamknięcia drzwi. Mi zależy na przewodzie, który idzie bezpośrednio z wyłączników krańcowych drzwi, czyli włacz/wyłacz = otwórz/zamknij drzwi.
  Czy jest to w ogóle możliwe...?
 • Pomocny post
  Poziom 20  
  W moich zbiorach jest informacja, że w roczniku 2004 przewód od krańcówek to czarno/niebieski w 23 pinowym konektorze jednostki sterującej C.Z. pod (poniżej) tablicy wskażników. Jeżeli jest tak jak piszesz to pozostaje Ci tylko włączenie się bezpośrednio pod krańcówkę drzwi kierowcy.
 • Poziom 12  
  ja także zasięgnąłem informacji w swoim zbiorach (nie zauważyłem, że mam w nich także Fusion'a!) i z opisu wynika, że GEM na konektorze C316 podaje napięcie przez 25sek. i nie ma na to obejścia :( Poza tym jak badałem krańcówki, to okazało się, że przy wyłaczonym zapłonie wszystkie są zwarte z masą (oporność >5Ohm), a po właczeniu zapłonu mają 12V. Nic z tego już nie wiem. Jedyne rozwiązanie, jakie widzę, to podłączyć z opóźnieniem.
  Temat uważam za zamknięty.
 • Użytkownik usunął konto