Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Touran2.0Tdi szarpanie silnika i cięzkie palenie na ciepłym

cyberkan 16 Lis 2008 23:37 2506 9
  • #1 16 Lis 2008 23:37
    cyberkan
    Poziom 10  

Mam pytanie do forumowiczów

Zastanawiam sie na oddaniem mojego turana do jakiegoś tunera w celu zmian/korekcji map startowych
    bo mam problem z uruchomieniem ciepłego silnika na zimnym pali od dotyku Pytanie brzmi czy szarpanie silnika coś jak by zapłon odcinało w przedziale temperatur od 40 do 60 stopni to też jest od map startowych i wolnych obrotów czy coś innego

szarpie silnikiem w czasie rozgrzewania mocno coś jak by wypadał z zapłonu na 1 sek co około 2 sek jak włacze cokolwiek ogrz/tlnej szyby czy dmuchawe na max traci sie to przerywanie jak sie nagrzeje jest ok ale nie dokońca czasami jest jakies tam szarpnięcie silnika ale nie jest to wielkie częste i czasami no i na ciepłym trzeba go kręcic z 3 sek może dłużej czy ktoś może mi wyjasnic co może byc uszkodzone

silnik jest 2.0 TDI PD mam w nim vaacum pompe i paliwa razem
    czy jest to wina pompy czy wtrysków czy czegos innego jeśli ktoś coś może podpowiedziec dzieki za informacje

jesli trzeba jakies logi z vag prosze podac jakie zrobie
    bo mam kabel ale nie znam sie na tym tak do końca

nie ma błedów w kompie oprócz 1 webasto nie działa (podgrzewacz silnika)
    ale to chyba zaznaczam chyba nie ma nic wspólnego z szarpaniem

Auto nie kopci jakoś mocno czasami jak sie depnie pusci małego dymka ale to chyba normalne Diesel moc ma ok spalanie w normie filtry wymienione nie wiem co może byc szukam pomocy

A i tak w nawiasie nie jest to chyba koło 2 masowe zbiera sie normalnie nie szarpie nie mam stuków nie przenosi sie nic na pedały ani na drążek biegów przy wcisniętym sprzegle zadnych obiawów zmiany szarpania

Pozdrawaim !!!

0 9
  • #2 16 Lis 2008 23:59
    liszkar
    Poziom 20  

Witam. A czy w aucie był nie dawno wymieniany rozrząd?? Ja miałem identyczny problem w seacie też Diesel. Jak zimny to od kopa a jak ciepły to dętka. Okazało się że ,,mechanik" przestawił rozrząd o 3 stopnie. Po regulacji teraz chodzi jak zegarek.

0
  • #3 17 Lis 2008 03:12
    cyberkan
    Poziom 10  

nie niestety nie był rozżąd wymieniany za niedługo bedzie auto ma 70k km 43k mill teraz chyba że ktoś kopał ???? nie wiadomo po co ale to sobie moge sprawdzic sciagne osłone i zobacze punkty chyba dam rade

Wielkie dzieki za zainteresowanie

0
  • #4 17 Lis 2008 14:43
    fake_nick
    Poziom 17  

poprawic trzeba soft w sterowniku i bedzie palic , ale szarpanie to wina czego innego

0
  • #5 17 Lis 2008 15:01
    Michu10
    Poziom 32  

fake_nick soft poprawic co przez to rozumiesz ?

0
  • #6 17 Lis 2008 21:29
    fake_nick
    Poziom 17  

Michu10 napisał:
    fake_nick soft poprawic co przez to rozumiesz ?

mapa rozruchowa

0
  • #7 18 Lis 2008 02:29
    cyberkan
    Poziom 10  

tak mapa to wiem że powinna pomóc tylko pytanie moje jest takie co to robi dlaczego teraz jest a wczesniej nie było Co jest zepsute czy jest ktos w stanie powiedziec POMPA albo WTRYSKI
    czego mam szukac jakis może log??
    bo zmiana map to jest szczepionka na uszkodzenie a nie uleczenie

Jaką mi da gwarancje ktos po zmianach map ile to pochodzi ????
    bo może miesiąc a może i rok?
    jeżeli to pompa to jak wymienie to nie musze chyba map zmieniac

bo tak 400 zmiana map+ po jakimś czasie pompa i potem znowu 400 zmiana map bo nie pasują do nowej czyz nie tak? nie lepiej wymienic pompe odrazu 800 w kieszeni

Ale pomijając to od czego jest to ciężkie palenie auta czy ktś wie???

Dodano po 2 [minuty]:

jajca mam z tym autem niezłe i już wysiadam

0
  • #8 18 Lis 2008 08:06
    fake_nick
    Poziom 17  

jak wymienisz rozrusznik poprawi sie na jakis czas , nie wiem po co kupowałes tourana to taki zlepek gówna ze hej

0
  • #9 20 Lis 2008 15:28
    andy1969
    Poziom 11  

fake_nik co chcesz od tourana 2.0 tdi też mam i chwalę może cyberkan miał pecha do sztuki. Każde auto ma lepsze lub gorsze sztuki. Daj do mechaniora. Może ono było bite i są problemy?? Nie dawaj do serwisu bo jeszcze popsują albo naciągną na koszta. Ja mam jednego mechanika i jest O.K.

0
  • #10 20 Lis 2008 18:30
    trans-serwis
    Poziom 39  

nie wiem po co kupowałes tourana to taki zlepek gówna ze hej[/quote]
    A co ta wypowiedż wnosi konstruktywnego do sprawy, piszę tak w związku z twoją skargą do moderatora na mojego posta który cię tak strasznie oburzył, a była to tylko moja opinia na temat poprawiaczy softów którzy uważają że jest to jedyna metoda usuwania problemów z odpalaniem.

-1