Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig Seat High BC - brak komunikacji ze zmieniarką

Jjacks 17 Lis 2008 09:40 1489 4
  • #1 17 Lis 2008 09:40
    Jjacks
    Poziom 11  

Witam, po podłączeniu tego interfejsu Link do ww. radia, upalił się tranzystorek cyfrowy na wyjściu procka, prawdopodobie DATA OUT. Interfejs wydawał oznaki życia, tzn. dało się przełączyc radio w tryb CD, a przy braku podłączenia iPoda był komunikat MAGAZINE. Upalony tranzystor to prawdopodobie WJs (niewiele z niego zostało, a schematu brak), po podmianie na zamiennik (10+10k zamiast 10+47k) efekt jest taki, że w ogole nie widzi tego interfejsu). Sam już nie wiem, po której stronie tkwi przyczyna, wtyczka zmieniarki jest tak samo opisana w Seacie i VW. Kupiłbym może nawet jakąś zmieniarkę, lecz nie wiem, czy to radio będzie jeszcze zdatne do użytku z nią :((

0 4
  • #2 17 Lis 2008 10:16
    SlaweK
    Poziom 43  

Podejrzewam że przyczyną był niewłaściwy standard komunikacji. Takiego Seata podejrzewałbym o komunikację w standardzie Philipsa z drobną modyfikacją a nie VW(panasonic) i dlatego piny w złączu nie pasowały i popaliło się.

SławeK

0
  • #3 17 Lis 2008 12:35
    Jjacks
    Poziom 11  

Sprawdziłem kostke na studio24.prv.pl i się zgadza, na Allegro sprzedają zmieniarki uniowersalne VW/Skoda/Audi/Seat, na forum też ktoś już pisał, że Panasonic robi zmieniarki do radyjek VW z tego okresu, poza tym gdyby protokół calkiem się nie zgadzał to chyba by się MAGAZINE nie pokazywał, bo przy braku zmieniarki od razu wraca do poprzedniego trybu. Przydałby się schemat, pisałem już posta w odpowiednim dziale.

0
  • #4 17 Lis 2008 13:53
    Nawigator
    Poziom 33  

Looknij tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4204750#4204750
    obawiam się ze podałeś 12V na niezabezpieczone rezystorem wejście procesora przez złącze C-B i upaliłeś pin.
    Widzę tu błąd konstrukcyjny.
    Tranzystory cyfrowe mają rezystory jako struktury krzemowe i diody pasożytnicze jak każde cmosy więc podanie napięcia wyższego niż 5V na kolektor powoduje przepływ prądu przez tą diodę zwrotnie do bazy.
    Zobacz oscyloskopem co na tym pinie procesora się dzieje.
    Skad to napięcie na tym adapterze?
    Protokół transmisji na pewno będzie dobry.
    Pzdr. N.

0
  • #5 17 Lis 2008 19:28
    Jjacks
    Poziom 11  

Dzięki za schemat, szukajka nic mi go wczesniej nie znalazla. Zasilanie adaptera z kostki zmieniarki, dzięki za podpowiedź w sprawie procka.

0
  Szukaj w 5mln produktów