Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nike Mini -CO bez problemow ale problem z podgrzewaniem wody

17 Lis 2008 10:22 3696 23
  • Poziom 12  
    Witam! Mam taki dziwny problem z tym piecykiem. Kiedy sterownik od ogrzewania w domu potrzebuje podgrzac wode w kaloryferach, nie ma problemu z odpaleniem, piecyk dziala na kazde "zawolanie" sterownika, natomiast jesli chodzi o podgrzewanie wody do mycia to jest tragedia. Piecyk odpala z trudnoscia. Wlasciwie rzadko reaguje na odkrecenie wody. Czasem pomaga wielokrotne odkrecenie i zakrecenie wody, ale tez nie zawsze. Obserwuje go od dluzszego czasu i chyba kiedy temperatura w mieszkaniu jest wieksza odpala lepiej, a nizsza gorzej, ale moze to tylko przypadek. W czym moze tkwic problem? Moze to kwestia jakiegos ustawienia, cisnienia? Prosze o rady bo juz dostaje bialej goroczki z tym piecykiem. Pozdrawiam.
  • Poziom 36  
    Witam, sprawdź mikrowyłącznik czujnika przepływu wody.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Mikro wyłącznik wymontuj z zespołu wodnego (wyjmuje się razem z obejmą w górę), puść wodę i naciskaj/puszczaj ten dynks na nim..

Jeśli za każdym razem nie w łącza się gaz jak go puszczasz to jest walnięty - zamów w serwisie kosztuje paręnaście złotych.

Jeśli się włącza gaz za każdym razem jak go puścisz to może być walnięta membrana - też trzeba zamówić.. Objaw membranowy : jak grzeje wodę użytkową to ciepła się robi rura od wyjścia CO.
    Masz inne pytania - pisz...
  • Poziom 12  
    ittmk napisał:
    Mikro wyłącznik wymontuj z zespołu wodnego (wyjmuje się razem z obejmą w górę), puść wodę i naciskaj/puszczaj ten dynks na nim..

Jeśli za każdym razem nie w łącza się gaz jak go puszczasz to jest walnięty - zamów w serwisie kosztuje paręnaście złotych.

Jeśli się włącza gaz za każdym razem jak go puścisz to może być walnięta membrana - też trzeba zamówić.. Objaw membranowy : jak grzeje wodę użytkową to ciepła się robi rura od wyjścia CO.
    Masz inne pytania - pisz...

Zrobilem jak radziles. Mikroprzelacznik po puszczeniu nie wlacza piecyka. CZyli juz cos wiem wielkie dzieki. Teraz kwestia zeby go zamowic... nie wiem czy to bedzie latwe.

Aczkolwiek puszczanie czy naciskanie powoduje charakterystyczne "prykanie" piecyka, ale bez efektu.
  • Poziom 36  
    Jeśli piec reaguje na puszczanie wyłącznika w jakikolwiek sposób to wyłącznik jest dobry. Z tego co zrozumiałem to piec chce wystartować tylko nie zapala się gaz?.
  • Poziom 12  
    NIUTAT napisał:
    Jeśli piec reaguje na puszczanie wyłącznika w jakikolwiek sposób to wyłącznik jest dobry. Z tego co zrozumiałem to piec chce wystartować tylko nie zapala się gaz?.

Czesto jest tak ze w ogole nie reaguje, nic sie nie dzieje po odkreceniu wody. Czasem "pryka" mikroprzelacznik ale tez nie odpala. Natomiast z CO nie ma problemu.

P.S. W sklepie w Krk zaspiewali za mikrop. 60zl :|
  • Poziom 36  
    Jeśli czujesz się na siłach to możesz go rozebrać i przeczyścić styki, precyzyjna robota ale do wykonania.
    Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc "pryka", chodzi o sam wyłącznik czy o zapalarkę?
  • Poziom 12  
    NIUTAT napisał:
    Jeśli czujesz się na siłach to możesz go rozebrać i przeczyścić styki, precyzyjna robota ale do wykonania.
    Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc "pryka", chodzi o sam wyłącznik czy o zapalarkę?

Oczywiscie chodzi o zapalarke.

Wyjalem go i kilka razy mocniej docisnalem ta plastikowa "igle", narazie sie rozruszalo i dziala.

Swoja droga mam go ochote rozebrac tylko, ze mam obawy przed rozsypaniem sie i pogubieniem elementow. Wypialem go z obejmy, ale juz rozdzielic go na czesci to dosc ryzykowne, nei chce polamac zatrzaskow :)

EDIT: Niestety zawiesza sie czasem ten przycisk dalej. Szukalem troche w necie tych czesci ale nie znalazlem jakiejs konkretnej strony. Moze ktos poleci jakas, gdzie mozna kupic czesci do takiego sprzetu w dobrej cenie?
  • Poziom 13  
    Spróbuj przeczyścić - da się delikatnie rozebrać...To nie ma prykać ale ma się włączać pompa i iści iskry na zapalarce..
    Żeby być pewnym, zwieraj/rozwieraj same kabelki co do niego idą.., omiń styki...

Kup w serwisie immergasa - normalnie na fakture ci sprzedadzą...Tylko tam są..Jutro ci dam namiary, bo mam kontakt w pracy..
  • Poziom 12  
    Na tym wylaczniku znalazlem cos takiego: Crouzet 83 181 1mA5V=6A250V~ Moze lepiej dokupic sama ta czesc? Moze ktos zna sklep internetowy z takimi elementami? Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Chodzi dokladnie o cos takiego, teraz jestem juz pewien na 99%, ze to jego wina. Nike Mini -CO bez problemow ale problem z podgrzewaniem wody
  • Poziom 12  
    ittmk - pisalem do Immergasa, to mi policzyli 35zl za przelacznik i 40zl za przesylke. Z tego co widze to podobne elementy wahaja sie w w przedziale cenowym 0,50-5zl wiec ladna maja przebitke na takim czyms.
  • Poziom 13  
    Wachać się to może i tak...
    Ale nie kupisz takiego jak trzeba , żeby był oki i pasował nigdzie.. Jak ja szukałem parę lat temu po sklepach to nie nalazłem nic podobnego..Może coś się da podrobić ale wątpie...
    Poza tym zamów sobie tego pstryczka, czujnik NTC i membranę.. Bo i tak będziesz ich kiedyś (odpukać ) potrzebował i zapłacisz tylko raz za przesyłkę..
  • Specjalista - systemy grzewcze
    czujniki ntc sprzedawane są po 5 sztuk ;)
  • Poziom 13  
    mauri_b napisał:
    czujniki ntc sprzedawane są po 5 sztuk ;)

To coś się zmieniło: ja kupiłem na wiosnę 1 sztukę + zespół wodny + 2 pstryczki..
    Targować się i da rade..:D
  • Poziom 12  
    Narazie nie zamykam tematu bo jak zaopatrze sie w przelacznik, a nie bedzie tak jak byc powinno to jeszcze Was troche pomecze. Dzis skoczylem do serwisu immergas w Krakowie. Tydzien temu przez telefon zaspiewali 60zl, dzis 30zl, ale podobno sie skonczyly. Maja przyjsc za tydzien. Jak wszystko poskladam na nowo to podziele sie informacjami czy cos pomoglo, ale podejrzewam, ze to diagnoza jest prawidlowa. Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Ostatecznie w serwisie w Krakowie zalatwiki mi te czesc za 35zl. Wszystko smiga. Dziekuje wszystkim za pomoc. Ciekawi mnie jeszcze, bo troche glupi mi bylo pytac, ile za cala usluge moglby policzyc sobie serwis, tzn. czesc+przyjazd do klienta+wymiana. Pozdrawiam.
  • Poziom 36  
    To teraz możesz śmiało rozebrać ten stary i zobaczyć o co chodziło. :wink:
  • Poziom 14  
    Cytat:
    Z tego co widze to podobne elementy wahaja sie w w przedziale cenowym 0,50-5zl wiec ladna maja przebitke na takim czyms.

W tych kwotach są, ale niehermetyczne (nie zapewniają odpowiedniej klasy IP).
    Ja u siebie wymieniałem srednio co 2 lata ten przełącznik (50zł/szt od serwisanta). W tamtym roku znalazłem odpowiednik innej firmy na stronie TME Link.
    Bodajze ten: V4NSUL Mikroprzełącznik 5A/250V bez dźw.IP67 wyprowadz.przewod
    Producent: SAIA-BURGESS. (22,90zł)
  • Poziom 9  
    pykpyrykpyk- a może ktoś zamieści zdjęcie gdzie jest ten zespół wodny - serwisant chce mnie skasowac na 240 zł -chyba przesada
  • Poziom 1  
    Nike Mini -CO bez problemow ale problem z podgrzewaniem wody Panowie potrzebuje taki wyłącznik jaki to model ?pomożecie ? I gdzie to dostać ?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    sofix75 napisał:
    pykpyrykpyk- a może ktoś zamieści zdjęcie gdzie jest ten zespół wodny - serwisant chce mnie skasowac na 240 zł -chyba przesada

Uważasz, że każdy producent dostarcza serwisantom podzespoły za darmo dla klientów pogwarancyjnych, płacą serwisantom i dają auto, które serwisanci tankują na koszt firmy? A może jeszcze firmy dają bonusy pieniężne, aby serwisanci wręczali je klientom pogwarancyjnym?

Wybacz, ale jak czytam takie teksty to nie wiem czy się śmiać czy płakać.
    240zł za usługę i koszt części uważam za niewygórowaną cenę, a wręcz nawet, że serwisant jedzie po kosztach własnych.
    Aby Ci uzmysłowić, że 240zł jest uzasadnione i wcale nie jest wygórowaną kwotą:
    Serwisant musi prowadzić działalność gospodarczą. Co miesiąc odprowadzać wszystkie składki ZUS. Jest tego dobrze ponad tysiąc złotych. Musi kupić i utrzymać samochód (ubezpieczenia, przeglądy, naprawy, wymiany płynów i zużywających się elementów, paliwo). Musi posiadać szereg uprawnień/świadectw kwalifikacyjnych, które musi odnawiać co 5 lat i płacić za egzaminy. Jeździć systematycznie na szkolenia, aby nie utracić akredytacji. Koszt szkoleń to kilkaset zł + koszty dojazdu.
    Kupować normy, które co trochę się zmieniają. Kupować narzędzia, które się zużywają. Kupić analizator spalin. Koszt takiego analizatora to nawet ponad 10 tys. zł.
    , który raz do roku musi wysłać do laboratorium w celu legalizacji. Sama legalizacja to kilkaset złotych, ale czujniki się zużywają i wytrzymują w zależności od częstości użycia 2-3 lata. Wtedy wymiany takiego czujnika, kalibracja i ponowna legalizacja to koszt 2-2,5 tys. zł.
    Od tego co zarobi musi zapłacić podatki.
    Ponadto serwisowanie kotłów to ryzyko popełnienia błędu, który może się zakończyć pożarem, wybuchem czy nawet poważnymi szkodami w mieniu czy ludziach, za które serwisant ponosi odpowiedzialność cywilną. Z resztą wcale nie musi popełnić błędu. Wystarczy wadliwy podzespół, głupota użytkownika czy wyjątkowy zbieg okoliczności. Aby uniknąć zrujnowania sobie życia to serwisanci wykupują ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) w związku z prowadzeniem tej działalności. Czyli dodatkowe składki pieniężne co rok dla towarzystwa ubezpieczeniowego.
    Poza tym serwisant nie dostaje części za darmo, ale je musi kupić i zapłacić też koszty wysyłki.

Nadal uważasz, że te 240zł za wykonanie takiej usługi to dużo?