Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

niepotrzebne rozszerzenia powłoki - które mogę usunąć???

esurio77 17 Nov 2008 12:09 3073 3
    esurio77
    Level 10  
    Panowie, chcę zrobić trochę porządku z windowsem, zacząłem od niepotrzebnych programów, śmieci po deinstalacji, szkodników, a teraz chciałbym pozbyć się niepotrzebnych rozszerzeń powłoki.
    Ściągnąłem sobie program ShellExView, odpaliłem i zgłupiałem, bo nie wiem co mogę usunąć, a czego nie. Nigdy wcześniej tego nie robiłem, więc pomóżcie.
    Czy mogę pousuwać dublujące się np. biblioteki DLL powłoki systemu windows, czy interfejsy użytkownika powłoki jakiegoś urządzenia peryferyjnego, nie mam zielonego pojęcia co trzeba zostawić a co wywalić.
    esurio77
    Level 10  
    hehe, chodziło mi o jakiś przepis na to jak poznać co jest konieczne do pracy systemu a czego mogę się pozbyć. biblioteki dll windowsa podałem tylko jako przykład, bo wszystkiego jest dużo dużo więcej, a nie chcę być bezczelny i wrzucać screenu z wszystkim, co znalazł program, ani pytać po kolei o wszystkie powłoki.
    ShellExView wyrzucił u mnie 246 pozycji. mam win xp pro sp2, około 20 zainstalowanych programów i pilnuję, by było jak najmniej śmieci typu ikony na pulpicie, dodatkowe paski narzędzi w każdym programie itp.
    Dziękuję w każdym razie, pozdrawiam
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    To samo mogę i ja napisać - w windowsie jest wiele rzeczy zbędnych i takich które potrzebne są raz na rok lub rzadziej .
    Ale trudno jest opisać dokładnie co masz usunąć a co nie .
    Na upartego można windows odchudzić do kilku set MB na HDD - tylko można się później zdziwić jak jak coś przestanie prawidłowo działać w systemie .

Oto lista elementów których ja nie posiadam w systemie :

Code:
    Pliki tła i obrazów,Raportowanie błędów, Windows Messenger, MSN Explorer, Tablet PC, Aktówka, Agent MS, Asystent wyszukiwania, Gry i Gry internetowe, Centrum zabezpieczeń, Przykładowa muzyka, DR Watson, Kreator oczyszczania dysku, Kreator transferu plików i ustawień, Narzędzie do usuwania Blaster/Nachi, Pomoc i wsparcie, Samouczek systemu Windows, Pomoc, Messenger, Posłaniec, Wygaszacze ekranu, Usługa indeksowania, Movie Maker, Wskaźniki myszy, Samouczek systemu Windows, Windosowskie sterowniki, Netmeeting, Konto Gościa i konto Usera - mam tylko konto Administratora .