Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Światła w CHRYSLER VOYAGER 2.5 CRD z 2003 roku

17 Lis 2008 12:53 5801 5
  • Poziom 2  
    Witam
    Jak można wyłączyć światła mijania w tym modelu. Niezależnie od położenia pokrętła światła zawsze są zapalone. W pozycji wyłączonej palą się tylko światła mijania a w pozycji włączonej jest już normalnie - mijania i drogowe.
    Z góry dzięki za pomoc
    Piotr

P.S.
    W dziale "początkujący" piszę też o webasto. Mam pytanie dotyczące działania webasto. Proszę też tam zerknąć.
  • Poziom 19  
    W chryslerach jest tak ze światłami ,że pierwsza pozycja pokrętła postojówki ,druga mijania z funkcją zmiany na długie.

Następnie wyciągnięcie pokrętła do siebie zapalasz halogeny jeśli masz i przekręcając dalej w prawo światło przeciwmgielne.

Następnie powrót w lewo do wyłączenia świecą ci czasówki to tak zwane światło doświetlające drogę np.do domu.
    Aby to np.wyłączyć przekręcasz o jeden w prawo włącznik i z powrotem na zero.
    Możesz mieć dodatkowy wyłącznik aby tą funkcję doświetlania wyłączyć.
  • Poziom 2  
    Robiłem tak jak pisałeś ale nie o to chodzi.
    Kiedy zapalę silnik i tak światła się załączają automatycznie - nie da się zgasić świateł przy zapalonym silniku.
  • Poziom 19  
    A czy auto masz wersję szwedzką. W niektórych autach są podłączone na stałe ale być może też masz funkcję wyłączania.
    zerknij na forum http://asu.pl/index.php zapytaj kolegów.

Nasunęła mi się jeszcze jedna sugestia ,że możesz mieć to programowo w komputerze ale nie jestem pewien więc musiałbyś zapytać w serwisie.

P.S.A dlaczego chcesz wyłączyć światła teraz jest obowiązek więc na pewno nie zapomnisz zapalić.
  • Poziom 2  
    W zasadzie masz rację, nie jeździ się bez świateł - ale przyzwyczaiłem się że odpalam bez świateł - on ma tyle elektryki że korzystna jest każda oszczędność prądu.
    Jest to wersja Austriacka limitowana - elektryczne drzwi, webasto, 6 foteli itp.
    Ale w porządku to nie ma aż takiego znaczenia żeby się tyle rozpisywać - po prostu myślałem że się da, bo nie znam go jeszcze do końca, zawsze coś nowego dochodzi.
    A może coś innego
    WEBASTO ( mam pod podłogą siedzenia kierowcy) - u mnie chodzi dość głośno. W każdym razie słyszę kiedy odpalam i kiedy gaszę samochód słyszę jakby wentylator pod samochodem.
    Czy to jest normalne ?
    Da się to jakoś wyłączyć ? w samochodzie nie mam żadnego przycisku.
    Raz poszedł mi niebieski dym - myślałem że mam dziurawy tłumik.
    Nic nie wiem o webasto.
    Wiesz może coś o tym ? Czy to się jakoś serwisuje. Jak działa.
    Dodam że latem się nie załączało - czy ma jakiś czyjnik temperatury i od tego też zależy kiedy ma się włączać ? - teraz zawsze jest włączone ( wyraźnie słychać )
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    O webaście nic ci nie powiem bo go nie mam i nigdy z tym nie robiłem.
    Wejdź może na http://asu.pl/index.php i podaj posta wiem były poruszane tematy na temat ogrzewania.

Co do wyłączania światła był temat przeciwny do twojego bo koleżanka chciała mieć światła cały czas jak u ciebie bo zarobiła 2 mandaty.

Ogólnie temat mnie zaciekawił więc będę zbierał informacje jak się czegoś dowiem to ci dam znać.