Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

diagnoza. sonda lambda i cewka

17 Lis 2008 13:58 1818 6
  • Poziom 11  
    Witam.
    Proszę o diagnozę znawców tematu:
    zmierzone miernikiem z Castoramy :)

sonda lambda 0.12~0.6 V

cewka 1-15 1.2Ω
    1-BOLEC 6200Ω

Z góry podziękowania!

Auto astra 96' X14NZ
  • Poziom 42  
    Sonda tak sobie, a cewka dobrze - pomiar rezystancji nie zawsze daje pewność, że cewka OK.
  • Poziom 28  
    Zgadzam się z kolegą AUTOASem .Miałem takie przypadki ,dopiero podmiana pomogła.
  • Poziom 26  
    Miernikiem cyfrowym nie zmierzysz sądy lambda. Potrzebujesz do niej tester lub oscyloskop ewentualnie miernik analogowy ale nie każdy. Mechanicy zamiast szukać uszkodzenia, wymieniają sprawną sondę która jest zamulona bo miała za niską temp. pracy i za dwa dni klient wraca z pretensjami. Ale dlaczego chcesz ją wymieniać?
  • Poziom 11  
    chcę ją zdiagnozować, ponieważ jakiś czas temu miałem zapchany katalizator niemal całkowicie, po wykręceniu sondy była cała zaczadzona mocno czarna a spalanie mam raczej duże jak na silnik 1.4 około 8-9l

poza tym mam w aucie usterkę nieco gorszą i raczej nie związaną z sondą, ale to raczej na nowy temat który napisze może jeszcze dzisiaj . ( gaśnie, załapuje ale nie na wszystkich garach itp)
  • Poziom 26  
    mecenas13 napisał:

poza tym mam w aucie usterkę nieco gorszą i raczej nie związaną z sondą, ale to raczej na nowy temat który napisze może jeszcze dzisiaj . ( gaśnie, załapuje ale nie na wszystkich garach itp)

To najpierw usuń tą usterkę a sondą zajmij się na końcu. Jest czarna i okopcona bo nie pali ci na wszystkie gary. Jak usuniesz tą usterkę to sonda zacznie działać.
    pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Sonda była ok. ,a po dłuższym czasie okazało się iż cewka do wymiany.