Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ever Silver 380 W - awaria , zwarcie ?

fibi 17 Lis 2008 16:12 1424 2
  • #1 17 Lis 2008 16:12
    fibi
    Poziom 9  

Witam.
    Mam taki o to zasilacz który uległ awarii.
    Zasilacz nie daje znaków życia w wyniku zwarcia, które zrobił kiedyś zepsuty dysk HDD.
    W zasadzie to jestem przekonany, że jest zwarcie.
    Otwierałem go i bezpiecznik wydaje się być cały, a kondensatorki nie są napuchnięte.
    Wynika ze specyfikacji - wyczytałem ,ze sprzęt ten posiada m.in.

- Zabezpieczenie przed nadnapięciem: +3.3V, +5V, +12V
    - System ochrony przeciwzwarciowej

Nie jestem elektronikiem, ale kiedyś udało mi się odratować dysk poprzez wylutowanie diody transil.
    Może w tym przypadku da się zrobić podobnie ?
    Proszę o pomoc i sugestie może ktoś już ratował podobna zasilacz...
    Jeśli ktoś posiada schemat to byłbym wdzięczny..

0 2
  • #2 17 Lis 2008 22:19
    TONI_2003
    Moderator

Witam.
    Ponoć firma daje:

Cytat:
    Wyjątkowymi cechami tego zasilacza jest aktywne PFC oraz specjalny pakiet serwisowy - zgłoszenie serwisowe załatwiane jest wciągu 48 godzin, serwis door-to-door, 3-letni okres gwarancji.
    fibi napisał:
    Zasilacz nie daje znaków zycia w wyniku zwarcia które zrobil kiedys zepsuty dysk HDD.

Jednak to nie dysk HDD zrobił zwarcie tylko zasilacz dał za wielkie napięcie (uszkadzając się niejako przy okazji)...
    Skłonny jestem powiedzieć, że zasilacz ma na tej linii uszkodzoną podwójną diodę.
    Tylko pytanie czy sobie jesteś w tym wypadku pomóc skoro się na tym nie znasz, a to może być nawet więcej niż takie uszkodzenie...

0
  • #3 18 Lis 2008 00:19
    fibi
    Poziom 9  

TONI_2003 napisał:
    Witam.
    Ponoć firma daje:
    Cytat:
    Wyjątkowymi cechami tego zasilacza jest aktywne PFC oraz specjalny pakiet serwisowy - zgłoszenie serwisowe załatwiane jest wciągu 48 godzin, serwis door-to-door, 3-letni okres gwarancji.
    fibi napisał:
    Zasilacz nie daje znaków zycia w wyniku zwarcia które zrobil kiedys zepsuty dysk HDD.

Jednak to nie dysk HDD zrobił zwarcie tylko zasilacz dał za wielkie napięcie (uszkadzając się niejako przy okazji)...
    Skłonny jestem powiedzieć, że zasilacz ma na tej linii uszkodzoną podwójną diodę.
    Tylko pytanie czy sobie jesteś w tym wypadku pomóc skoro się na tym nie znasz, a to może być nawet więcej niż takie uszkodzenie...

Daje tylko, że prawdopodobnie utraciłem gwarancję wiec zająłem się tym sam posądzając, ze to może być bezpiecznik, ale on jest porządku..

Może masz racje z tym ze zasilacz dał zbyt doże napięcie...
    Czy tą podwójną diodę łatwo jest zlokalizować może wiesz jako ona wygląda?

Główna przyczyna awarii to cewka i jej zwarte zwoje.
    TONI_2003

0