Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

notebook Clevo 2800T

Nekros 17 Mar 2004 10:06 1796 3
    Nekros
    Level 11  
    Witam!

Poszukuję schematu notebooka Clevo model 2800T.

Może krtoś z Was wie, co temu modelowi odbija...
    Nie jest to odosobniony przypadek, notki, które mające rok mają problem z uruchamianiem się, naciskam power swith, niby to zastartje, a za chwilę się wyłączy :( próba ponownego startu kończy się tylko miganiem kontrolek i chwilowym uruchamianiem HDD i wentylatorów. Pozostawienie go w spokoju na jakieś 5 minut i ponownie naciśnięcie power switch... i już się uruchomi. Cuda powiadam się dzieją...

Szukam też opisu złącza baterii do tego notka, zrobiłem jej ziazi (zwarcie wszystkich kabelków) i ciągle pokazuje naładowanie w 56% (pozatym działa ok. ~50 minut), jaki układ jest odpowiedzialny za info o stanie naładowania, z inną baterią jest o.k., czyli to tylko moja bateria ma coś walnięte.
    Paul_j
    Level 12  
    Witam, mam podobny problem z laptopem Clevo 2200 T. Czy poradziłeś sobie z tą usterką. Jeżeli tak to powiedz proszę w jaki sposób :) :D
    Nekros
    Level 11  
    Paul_j wrote:
    Witam, mam podobny problem z laptopem Clevo 2200 T. Czy poradziłeś sobie z tą usterką. Jeżeli tak to powiedz proszę w jaki sposób :) :D

HI!
    Zależy co rozumiesz pod "mam podobny problem"...
    Co do problemów z uruchamianiem - winę ponosił procesor Celeron 1.3... uszkodzona krawędź (prawdopodobnie w czasie zaciskania go w podstawce). Zmieniłem go na 1.0 i jest świetnie :)

Jeśli chodzi o bateryjkę i jej ciągłe wyświetlanie stanu, to po prostu wymieniłem ją na nową, a tamta czeka... na zbawienie ;)
    Paul_j
    Level 12  
    Dzięki za podpowiedź. Fakt też zwróciłem uwagę na zgniecioną krawędź procka, ale problem w tym że niemam płyty by go wypróbować. Jak znajdę to dam znać czy to jego wina.