Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 406 1,9TD zapala się kontrolka STOP.

17 Lis 2008 17:22 15347 17
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam problem w Peugeocie 406, mianowicie podczas jazdy zapala się kontrolka STOP i zaczyna chodzić wentylator od chłodnicy zaznaczam, że temperature silnika w normie czyli 75-80 stopni. Proszę o poradę jaka może być tego przyczyna. Zdarza się to również po krótkiej jezdzie więc auto nie jest mocno rozgrzane. Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Poziom płynu jest ok. Czytałem, iż może być to sterownik wentylatora tylko gdzie on się znajduje i czy jest to część, którą można naprawić czy w grę wchodzi tylko wymiana ?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    Rocznik 1998 posiada klimatyzację a kontrolka zapala się tylko STOP i zaczyna chodzić wentylator takie są objawy.
  • Poziom 31  
    Po wyłączeniu wentylatora lampka gaśnie ?
  • Poziom 10  
    Kontrolka przegrzania nie zapala się wskaźnik temperatury też jest ok. Zdarza się, że wentylator pracuje a kontrolka Stop nie zapala się ale to nie reguła przeważnie działa razem z wentylatorem.
  • Poziom 9  
    Witam. Mam ten sam problem. Kolego jak poradziłeś sobie z tym?
  • Poziom 9  
    Często przyczyną jest brązowy czujnik temperatury. Miałem już tak dwa razy.
  • Poziom 10  
    Witam!
    Z tego co zauważyłem i zresztą potwierdza się to na schemacie kolegi przesłanym wyżej, w peugeocie jest tak ze jeżeli zostanie uszkodzony wentylator po stronie lewej (przerwa w obwodzie, brak szczotek) to nie wystartuje także prawy wentylator a dodatkowo wyświetli kontrolkę STOP. Czy ktoś miał podobny problem?
  • Poziom 39  
    ssnaeks - tak nie jest, przyjrzyj się lepiej temu schematowi. Uszkodzenie jednego z wentylatorów powoduje brak pierwszego biegu, drugi bieg działa.
  • Poziom 10  
    Jeszcze raz patrze, wg. schematu jeżeli z wentylatora 1511 nie zamknie się (+) na 3 zacisk przekaźnika 1504 to nie ma możliwości żeby się ruszył. Popraw mnie jeżeli się mylę.
  • Poziom 39  
    Wentylatory są przecież dwa. 1511 nie ruszy, ale ruszy 1512.
  • Poziom 2  
    witam mam ten sam problem pytanie czy udalo ci się naprawić usterkę ??
  • Poziom 14  
    Ja mam Citroena Evasion 1.9 TD. to jest ten sam silnik, miałem ten sam problem i wymieniłem
    czujnik ten brązowy i usterka zniknęła , czujnik ten niebieski odpowiada za wskazywanie
    temperatury na wskaźnik ale z góry zaznaczam że te niebieskie często oszukują z temperaturą u mnie zaniża aż o 10*C wskazuje około 75-80*c ,rzeczywista zmierzona termometrem rtęciowym 89*C więc zdecydowałem się go wymienić.
  • Poziom 2  
    koledzy a u mnie nie włącza się wentylator ;/ temp jest 100st. i nic a po odpięciu kostki przy tej temp. włącza sie zaznaczam ze czujnik jest nowy