Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 406 1,9TD zapala się kontrolka STOP.

merfi 17 Nov 2008 17:22 16061 17
    merfi
    Level 10  
    Witam
    Mam problem w Peugeocie 406, mianowicie podczas jazdy zapala się kontrolka STOP i zaczyna chodzić wentylator od chłodnicy zaznaczam, że temperature silnika w normie czyli 75-80 stopni. Proszę o poradę jaka może być tego przyczyna. Zdarza się to również po krótkiej jezdzie więc auto nie jest mocno rozgrzane. Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    merfi
    Level 10  
    Poziom płynu jest ok. Czytałem, iż może być to sterownik wentylatora tylko gdzie on się znajduje i czy jest to część, którą można naprawić czy w grę wchodzi tylko wymiana ?
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    merfi
    Level 10  
    Rocznik 1998 posiada klimatyzację a kontrolka zapala się tylko STOP i zaczyna chodzić wentylator takie są objawy.
    User removed account
    User removed account  
    momik12
    Level 31  
    Po wyłączeniu wentylatora lampka gaśnie ?
    merfi
    Level 10  
    Kontrolka przegrzania nie zapala się wskaźnik temperatury też jest ok. Zdarza się, że wentylator pracuje a kontrolka Stop nie zapala się ale to nie reguła przeważnie działa razem z wentylatorem.
    siwy_dym_89
    Level 9  
    Witam. Mam ten sam problem. Kolego jak poradziłeś sobie z tym?
    rume
    Level 10  
    Często przyczyną jest brązowy czujnik temperatury. Miałem już tak dwa razy.
    ssnaeks
    Level 10  
    Witam!
    Z tego co zauważyłem i zresztą potwierdza się to na schemacie kolegi przesłanym wyżej, w peugeocie jest tak ze jeżeli zostanie uszkodzony wentylator po stronie lewej (przerwa w obwodzie, brak szczotek) to nie wystartuje także prawy wentylator a dodatkowo wyświetli kontrolkę STOP. Czy ktoś miał podobny problem?
    kybernetes
    Level 39  
    ssnaeks - tak nie jest, przyjrzyj się lepiej temu schematowi. Uszkodzenie jednego z wentylatorów powoduje brak pierwszego biegu, drugi bieg działa.
    ssnaeks
    Level 10  
    Jeszcze raz patrze, wg. schematu jeżeli z wentylatora 1511 nie zamknie się (+) na 3 zacisk przekaźnika 1504 to nie ma możliwości żeby się ruszył. Popraw mnie jeżeli się mylę.
    kybernetes
    Level 39  
    Wentylatory są przecież dwa. 1511 nie ruszy, ale ruszy 1512.
    perezz1
    Level 2  
    witam mam ten sam problem pytanie czy udalo ci się naprawić usterkę ??
    adam.k
    Level 15  
    Ja mam Citroena Evasion 1.9 TD. to jest ten sam silnik, miałem ten sam problem i wymieniłem
    czujnik ten brązowy i usterka zniknęła , czujnik ten niebieski odpowiada za wskazywanie
    temperatury na wskaźnik ale z góry zaznaczam że te niebieskie często oszukują z temperaturą u mnie zaniża aż o 10*C wskazuje około 75-80*c ,rzeczywista zmierzona termometrem rtęciowym 89*C więc zdecydowałem się go wymienić.
    1405karol
    Level 2  
    koledzy a u mnie nie włącza się wentylator ;/ temp jest 100st. i nic a po odpięciu kostki przy tej temp. włącza sie zaznaczam ze czujnik jest nowy