Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mikser chyba zelmer - cisza po włączeniu do "prądu"

17 Lis 2008 19:04 4649 7
  • Poziom 9  
    Witam popsuł się mikser firma to chyba zelmer (stary) nie ma żadnej tabliczki znamionowej więc ciężko mi coś powiedzieć więcej.
    Dodam zdjęcia aby ktoś mógł potwierdzić lub zaprzeczyć

Problem polega na tym że się nie działa (nawet jak jest podpięty do prądu ;) ) wiem iż nie jest on najmłodszy lecz dzielnie służył przez tyle lat, po rozkręceniu z części która jest zaznaczona strzałką na czerwono wysypało się troszkę tak jak by podobne do folii aluminiowej. moje pytanie czy można to wymienić (jak się to nazywa jakie ma parametry bo na tym nic nie widać wszystko jest zdarte przez czas)

zależało by mi na tym aby coś wymienić (rozlutować i wlutować) jest to mikser używany w akademiku studentom. Jeśli ktoś potrafi pomóc to był bym wdzięczny
  • Specjalista AGD
    Ten uszkodzony element to kondensator przeciwzakłóceniowy, do kupienia w sklepie z częściami AGD, kilka złotych.
  • Poziom 9  
    Dziękuję, a są jakieś jego rodzaje czy jest jeden model :) ja się nic nie znam na tych sprawach... Dziękuję za odpowiedź
  • Specjalista AGD
    Weź ten w rękę i idź do sklepu na pewno jak nie oryginał to jakiś dopasują, ważne żeby się zmieścił.
  • Poziom 9  
    dziękuję i pozdrawiam
  • Poziom 2  
    bez kondensatora maszyna też będzie hulała tyle że może troszkę trzeszczeć w radyjku
  • Poziom 9  
    jacekplacek1 napisał:
    bez kondensatora maszyna też będzie hulała tyle że może troszkę trzeszczeć w radyjku

trzeba go usunąć i podpiąć na "krótko"?
  • Specjalista AGD
    Podpinasz na krótko i sprawdzasz czy praca miksera nie wzbudza zastrzeżeń. Jeżeli jest ok to pozostawiasz bez niego lub idziesz i kupujesz nowy w sklepie, jego cena to około 5zł. Sposób podlączenia na krótko dwa przewody wchodzą do kondensatora i trzy wychodzą. Trzeci przezroczysty to uziemienie a pozostałe czarne łączysz w pary.
    pozdrawiam