Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak rozwikłać zastrzeżony numer??

keyoo 17 Lis 2008 19:16 14786 16
  • #1 17 Lis 2008 19:16
    keyoo
    Poziom 2  

Witam!
    Mam pytanie może ktoś się orientuje czy w jakiś sposób można się dowiedzieć jaki jest nr tel, zarejestrowany jako prywatny w telefonie w połaczeniach przychodzących?
    Mianowicie ktoś dzownił do mojej mamy i zastraszył ja przez telefon, w połaczeniach widnieje nr prywatny, a ja chciałabym sie dowiedziec co to za nr, czy sieć w której mama ma telefon może wystawić mi biling wraz z rozmowami przychodzącymi? i nawet jeżeli to zrobi czy bedzie pokazany ten nr? a jeżeli nie to czy sieć ma dostęp do tej informacji i czy może jej udzielić np w przypadku gdy zgłosiłabym to na policję? bardzo prosze o odpowiedz ponieważ to ważna sprawa.

0 16
  • #2 17 Lis 2008 19:47
    Dido230
    Poziom 22  

Musisz mieć nakaz sądowy i dopiero z tym do operatora.

-1
  • #3 17 Lis 2008 20:19
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 17 Lis 2008 21:49
    bulba1
    Poziom 24  

To wszystko zalezy od tego na jaki telefon dzwoni ten ktoś i jak realizowane jest zastrzeżenie.
    Jeżeli na telefon stacjonarny ISDN to mozna spróbowac dobrym telefonem ISDN z funkcją łamania numerów zastrzeżonych - warunek operator przesyła numer w kanale sygnalizacyjnym, niestety w ramach protokołu moga byc trzy typy braku prezentacji:
    - no presentation - po prostu brak prezentacji:
    - restriction z równoczesnym przesłaniem numeru w meldunku sygnalizacji (display lub facilities)
    - restriction bez przesłania numeru.
    Oczywiście złamac zastrzeżony numer możesz tylko w przypadku drugim - restriction z numerem

Nie da się złamac na liniach analogowych bo prezentacja albo jest wysyłana albo nie, z komórkami też róznie bywa ale raczej nie da się w prosty sposób.
    Ale jeżeli jest to zastraszanie to za[pisac datę i godzine kiedy było połaczenie i na Policje tylko nie dac sie zbyć przez leniwego gliniarza.
    Po prostu jak nie chce przyjąc zgłoszenia to spisac numer z blachy którą ma na mundurze trzeba too zrobic ostentacyjnie i nawet nie prosic o nazwisko numer blachy jest jednoznaczny z nazwiskiem

-2
  • #5 17 Lis 2008 22:05
    keyoo
    Poziom 2  

to niestety nie jest stacjonarny tylko komórkowy telefon :( ale dziękuję za chęć okazania pomocy. Na policję zgłosze sie napewno, przeciez nie można żyć w strachu.

-1
  • #6 18 Lis 2008 07:44
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 18 Lis 2008 07:55
    daxoo90
    Poziom 10  

Moim skromnym zdaniem zrobic sie tego nieda kiedys mialem taki sam problem musiałem sie dowiedziec kto do mnie dzwonił niestety po kilku dniach nerwów Fiasko niestety nie jest to mozliwe a jesli jest to ciezko tego dokonac !

0
  • #8 18 Lis 2008 09:44
    irekr
    Moderator

Jeżeli to "zastraszenie" miało cechy "groźby karalnej" to nie zostaje nic innego jak zgłosić ten fakt na Policję. Ta występuje do Sądu o zgodę na dostęp do bilingów połączeń. Na bilingach są wszystkie połączenia, nawet te które nie doszły do realizacji i bez względu na zastrzeżenie numeru.

-1
  • #9 18 Lis 2008 12:31
    bulba1
    Poziom 24  

R-MIK mylisz się i to bardzo co do DSS1 - tak jak napisałem właśnie jest realizowane w praktyce.
    W SS7 dla restriction numer jest zawsze przesyłany natomiast dla DSS1 tylko wtedy kiedy na hoście zostaną odpowiednio skonfigurowane usługi.
    Domyślnie w europie nie jest wysyłany ale zależy od obsługi hosta.
    Żeby nie być gołosłownym właśnie tak działa identyfikacja na numerach alarmowych (997,998 999, 112) wystarczy zastrzec sobie numer i zrobić kawał na numerze alarmowych i gwarantuję, że numer wyświetlany będzie od razu na wyświetlaczu telefonu (lub monitorze komputera zależ jak jest zorganizowane).
    Oczywiście po stronie odbiorcy tak jak napisałem wczesniej musi byc odpowiedni sprzet - centrala telefoniczna lub odpowiedni model aparatu i do tego odpowiednio skonfigurowany - domyslnie wszystkie urządzenia w Europie maja prezentacje wyłaczoną (to sie nazywa łamanie numeru zastrzeżonego)

0
  • #10 18 Lis 2008 12:54
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 18 Lis 2008 15:03
    wladek83
    Poziom 32  

:arrow: autor postu: jeśli w trakcie połączenia doszło do zastraszania, uporczywego nękania, lżenia lub były używane słowa, które wywołały przestrach u odbiorcy, należy udać się na policję i zgłosić to. Gwarantuję, że policjant mający dyżur z powagą podejdzie do zgłoszenia. Wtedy on bez problemu uzyska dane właściciela numeru dzwoniącego (operator ma ustawowy obowiązek udzielania informacji) i wezwie go do złożenia wyjaśnień w tej sprawie. Z pewnością nie będzie takich idiotyzmów jak radzi kolega "bulba1" (leniwy glina, ostentacyjnie spisać numer z blachy - jakiś bolesny uraz ?)...

Pzdr.

1
  • #12 18 Lis 2008 17:40
    Jack14
    Poziom 37  

Co do prezentacji numeru zastrzeżonego to niech koledzy się zastanowią dlaczego właśnie takie służby jak np. policja korzystają nadal z traktów PCM.

0
  • #14 18 Lis 2008 18:27
    22053
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 18 Lis 2008 21:01
    Zutket
    Poziom 28  

Żeby nie być gołosłownym właśnie tak działa identyfikacja na numerach alarmowych (997,998 999, 112) wystarczy zastrzec sobie numer i zrobić kawał na numerze alarmowych i gwarantuję, że numer wyświetlany będzie od razu na wyświetlaczu telefonu (lub monitorze komputera zależ jak jest zorganizowa.

Witam.
    Obawiam się, że kolego bulba1 się mylisz. Tak zwane „łamanie numeru zastrzeżonego” dozwolone jest jedynie na numerze 997 i to na poziomie hosta. Pozostałe służby póki co nie miały takiej możliwości. Nie będę wspominał o nr 112, bo to jedna wielka porażka ze strony naszego operatora i nie tylko.
    Pozdrawiam tych co się zajmują nr alarmowymi.
    Ps.
    Nie radzę robić eksperymentów ze służbami alarmowymi. Ostatnio operatorzy „posunęli” się w współpracy z nimi.

0
  • #17 19 Lis 2008 10:40
    22053
    Użytkownik usunął konto