Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra Trawiata 301S brak dźwięku na niektórych kanałach

17 Lis 2008 19:41 1912 8
  • Poziom 10  
    Witam reanimuje stary sprzęt tz unitra trawiata 301S. Problemem jest to że gra normalnie w pozycji A (jeden kanał ) gdy podłączone wejscie z kompa pod "gramofon" i tak tez ustawione na źródle. Gdy przełącze na B lub A+B to nic nie słychać Jeszcze gra cichutko ale da sie sterowac potencjometrem gdy przełacze pod magnet1 lub 2, Uniwersalne wejscie, jak i Tuner nie daje znaku zycia. Co radzicie?

Ps gdy już jakoś chodzi na tym jednym kanale dźwięk robi sie jakby przestrzenny? wycisza ludzki głos nieco i faluje delikatnie, przytłumiony bas
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    bryllu napisał:
    Witam reanimuje stary sprzęt tz unitra trawiata 301S. Problemem jest to że gra normalnie w pozycji A (jeden kanał ) gdy podłączone wejscie z kompa pod "gramofon" i tak tez ustawione na źródle.

Bardzo źle podłączone. Wejście gramofonowe jest zbyt czułe i sygnał jest skorygowany częstotliwościowo.

bryllu napisał:
    Gdy przełącze na B lub A+B to nic nie słychać.

Jak najbardziej prawidłowo. Dlaczego ma być słychać, skoro zestawy głośnikowe masz podłączone do zacisków A? W pozycji A+B, zestawy głośnikowe łączone są szeregowo, dlatego jeśli masz tylko jeden zestaw podłączony do gniazd A, w położeniu przełącznika B lub A+B, w głośnikach podłączonych do gniazd A, będzie cisza.

bryllu napisał:
    Jeszcze gra cichutko ale da sie sterowac potencjometrem gdy przełacze pod magnet1 lub 2, Uniwersalne wejscie, jak i Tuner nie daje znaku zycia. Co radzicie?

Skoro komputer jest podłączony pod wejście gramofonowe, to dlaczego ma być słychać po przełączeniu wzmacniacza na pobieranie sygnału z wejść, o których piszesz?

bryllu napisał:
    Ps gdy już jakoś chodzi na tym jednym kanale dźwięk robi sie jakby przestrzenny? wycisza ludzki głos nieco i faluje delikatnie, przytłumiony bas

Patrz wyżej i zapoznaj się z instrukcją obsługi tego wzmacniacza. Zakładam, że prawidłowo doprowadzasz sygnał wejściowy do gniazd DIN5.

GM

P.S. A i B to nie są kanały wzmacniacza.
  • Poziom 10  
    owszem nie popisałem sie znajomoscią instrukcji:) pierwszy raz mam to w rękach wiec stąd te banalne pytania.. zatem.. wychodzi jak byk, że lewy głosnik nie daje zadnych oznak życia, a prawy gra cichutko na wszystkich wejsciach oprucz wspomnianego gramofonowego na którym słychać na normalnym natęzeniu dźwięku lecz zniekształcony. Myśle że własnie przez to wyczulenie wydawało mi sie ze jest ok a jednak gdyby było ok to spaliłbym głosniki:)
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Wszystko przez to, że piszesz o zestawach głośnikowych A i B, a masz na myśli lewy i prawy kanał wzmacniacza.
    Instrukcja serwisowa do tego wzmacniacza jest tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=41850

GM
  • Poziom 10  
    okej przeczytałem instrukcję.. nadal więc mam problem z lewym kanałem.... po przełączeniu na zestaw głosnikowy B i słuchawki równiez to samo występuje - analogia. Owszem prawy kanał gra ale osiąga głosnosc dzwonka w telefonie:)
  • Spec od sprzętu Unitra
    A kabel oraz źródło sygnału masz OK?
  • Poziom 10  
    tak kabel jest w porządku, a muze puszczałem z róznych zródeł.. komp mp3 itp sprawdzałęm też czy wtyki dobre itp wszystko działa. na prawym kanale dźwięk nie gra tak jak powinien a znam mozliwosci tego wzmaka - za cicho jest. Powiedzcie mi gdzie szukać przyczyny. Sprzęt leżał pare lat nieuzywany, mysle ze ktoś poprzednio zrobił sobie huczną imprezę po czym unitra poszła w odstawke. czego to wina? oczekuje tresciwych odpowiedzi bo za duzo niepotrzebnych postów dzis sie tu pojawiło
  • Pomocny post
    Spec od sprzętu Unitra
    bryllu napisał:
    czego to wina? oczekuje tresciwych odpowiedzi bo za duzo niepotrzebnych postów dzis sie tu pojawiło
    A my oczekujemy trochę wysiłku od Ciebie. Wróżek na tym forum nie ma. Poczytaj zasoby forum o naprawach tego typu sprzętu. Masz choć jakieś podstawy wiedzy? Miernik itp? Jak masz to weź do rączki i pomierz napięcie zasilające końcówki mocy oraz przedwzmacniacza a jak nie potrafisz to udaj się do serwisu zamiast siedzieć tu i się skarżyć na zbędne posty.
  • Poziom 10  
    o własnie:) dzięki wielkie sprawdze wszystko wg wyżej podanej instrukcji i wykazu elemenów, dam znać jak będą jakieś nieścisłosci:) jeszcze raz .. za cierpliwosc!