Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stroboskop wysadził wieże;]

porniuk 17 Nov 2008 20:09 1016 2
 • #1
  porniuk
  Level 2  
  Witam to mój 1 post na tym forum i z góry ostrzegam ze jestem w 100% zielony.  Kilka tygodni temu zakupiłem stroboskop na IFK120 (wiem lampy o kant tyłka rozbić ale z braku laku dobry kit) okazało się że żarówka jest spalona. Ponowna wizyta na allegro(ups... krypto reklama) i żarówka za parę dni trafia w moje ręce. Szybka wymiana iiii... zonk strobo martwe... po rozkręceniu okazało się ze w transporcie odpadła nóżka od rezystora 5W4R7J szybka naprawa złożenie i o dziwo zaczął działać. Stroboskop ma wyjście na podłączenie dużego JACKA aby błyskał w rytm muzyki. gdy podpiąłem go pod WYŁĄCZONA wieżę a następnie wlączylem go do sieci jeden błysk palnika i korki w pokoju poleciały i pożegnalem się z moją wieżą (teraz ciągle buczy). pomyślałem że było małe przebicie :| włączylem korki ale od tego momentu strobo jest padnięte. po rozkręceniu nie widzę żadnych zmian wizualnych;] co moglo się w nim spalić??

  Prosdze o pomoc za tydzień obstawiam dykoteke a kasy na nowe strobo nima....

  P.S. jeśli to pomoże to kondensator jest na 450V chyba.... moge dodać foto
 • #2
  bifi
  Level 16  
  Palniki do stroboskopów są zasilane wysokim napięciem. Uszkodzenie elementów spowodowane przebiciem ciężko jest znaleźć "na oko".
  Myślę, że jeśli jest to stroboskop na palniku, sterowany w rytm muzyki, to pewnie jest tam tyrystor/triak do wyzwalania. Najlepiej by było sprawdzić elementy miernikiem, czy nie są uszkodzone, sprawdzić połączenia lutowane no i sprawdzić ścieżki, czy nie są gdzieś uszkodzone.

  Osobiście bym się bał podłączać coś z all...o, co ma HV w środku do innych sprzętów...
 • #3
  porniuk
  Level 2  
  Teraz będę uważał z tym rzekomo SUPER sprzętem z sami wiecie jakiego miejsca. Dzięki za odp. temat można zamknąć.