Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przecięty kabel zasilający

grigor2 17 Lis 2008 20:49 2252 7
  • #1 17 Lis 2008 20:49
    grigor2
    Poziom 2  

Witam. Wiem, że na forum pojawił się już problem przeciętego kabla zasilającegok, ale mój jest nieco inny... Otóz przeciąłem sobie kabel (ta część która odchodzi od zasilacza ac z końcówką do laptopa. W sumie jest to tylko przecięcie tej czarnej osłony a pod spodem widzę jakieś srebrne kable (chyba się to nazywa kabel ekranowany). Czym można to zaizolować i w jaki sposób (czy wystarczy tylko okleić, czy trzeba coś jeszcze robić)? I jaki byłby skutek, gdybym korzystał z takiego kabla... Przecięcie ma ok 1cm...

0 7
  • #2 17 Lis 2008 20:53
    K!lleR
    Poziom 39  

Najlepiej byłoby przylutować nową końcówkę zasilającą i obciąć przewód w miejscu przecięcia. Lecz można też dobrze zaizolować jeśli żyły w wiązce nie są po przecinane. Jeśli natomiast przecięcie znajduje się od strony zasilacza to jeśli nie wygląda to tragicznie to wystarczy dobrze zaizolować.

Jakieś dobre foto może kolega zrobić i wkleić tutaj na forum?

0
  • #3 17 Lis 2008 21:01
    grigor2
    Poziom 2  

Hmmm. W sumie zdjęcia nie mam jak zrobić, bo w akademiku siedzę...

Generalnie powiem może bardziej obrazowo... Przytrzasnąłem sobie kabel szafką i w pewnym miejscu odciął się kawałek tej czarnej osłony. Ale nie wiem czy jest sens ucinać ten kabel, bo to jest tak na środku długości kabla to przecięcie...

Chodzi mi raczej o to czym można i co najważniejsze JAK to zaizolować...

0
  • #4 17 Lis 2008 21:05
    447988
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 17 Lis 2008 21:07
    Doominus
    Poziom 34  

Prawdopodobnie uległy uszkodzeniu kable znajdujące się pod ekranem. Jeśli osłona została przez szafkę rozcięta to prawdopodobnie kable są zgniecione.

0
  • #6 17 Lis 2008 21:10
    447988
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 17 Lis 2008 21:26
    grigor2
    Poziom 2  

Dzięki Panowie. Fakt, fakt kabel działa ale gdzieś czytałem, że lepiej takie rzeczy izolować, bo coś tam się może dziać... W każdym razie dziękuję :)

0
  • #8 17 Lis 2008 21:34
    K!lleR
    Poziom 39  

Zaizolować i po sprawie. Temat uważam za rozwiązany.

1