Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra F gaśnie i nie pali gorąca

17 Lis 2008 22:02 2481 1
  • Poziom 11  
    Mam problem z Astrą 96' , a mianowicie gaśnie mi samochód jak jest gorący i są problemy z odpalaniem. Muszę kręcić kilka/kilkanaście razy po czym zaskakuje ale jakby nie na wszystkich tłokach i po tym raczej zapala, ale nie zawsze.
    Dzieje się to również gdy jadę dłuższy czas i staje gdzieś (parking, sklep itp.), gaszę auto i próbuje odpalić np. po 5-10 minutach. Zapala po odczekaniu około 20 minut od nieudanej próby rozruchu.

Na zimnym np. rano w garażu bez problemu.

Przydarza się to różnie tj. 1raz na dwa tygodnie, a czasem 2 razy w tygodniu.

W sobotę odbiło mu zupełnie:

Zostawiłem go na parkingu na około 20 min, wróciłem odpaliłem i po przejechaniu 5 metrów zgasł. Ponowna próba odpalenia była z trudem ale zapalił i kolejne 5 metrów i koniec, tak około 4-5 razy ( zapalał i gasł po kilkunastu sekundach) po czym akumulator przestał kręcić. Wkręcałem go na max. obroty i w pewnej chwili obroty spadały do zera, na wciśniętym pedale gazu " w podłogę".

Holowanie do domu 25km.
    a rano zdrów jak ryba!!!

(Pomijam to, że się muli i jakby krztusi się przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu w podłogę po czym dopiero nabiera mocy bo nie widziałem jeszcze astry z silnikiem 1.4 8V 60 KM, która by tak nie robiła :D )

Opel Astra GL X14NZ bez instalacji gazowej, na razie wymienione przewody i kopułka.
    Cewka sprawdzana OK, ale tylko omomierzem w zwykłym mierniku i w chwili gdy auto paliło normalnie.

Postaram się jak najszybciej dodać kody błędów.

Od czego mam zacząć szukanie usterki?
    Co i jak sprawdzić ?

Proszę o instrukcję.

POZDRAWIAM
  • e-miernikie-mierniki