Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub C350 - korekcja wydruku

17 Lis 2008 23:06 4461 12
  • Poziom 19  
    Witam
    Na zdjęciu wydruku widać problem, parę słów dodam jeszcze.
    Maszyna wyposażona w kontroler Fiery IC-401 - problem występuje przy wydrukach, co ciekawe pierwsza kartka wychodzi dobrze!!! każda kolejna to rozjechany obraz co widać na zdjęciu. Niezależnie od papieru, gramatury, kasety, czy rodzaju pliku - pdf, jpg, corel itp.
    Maszyna jest dosyć daleko ode mnie w związku z czym nie mogę jej osobiście ustawiać no i chciałbym uniknąć wyjazdu do klienta.
    Może któryś z kolegów miał już ten problem i mi doradzi?
    Najbardziej zastanawia mnie ten pierwszy wydruk dobry a potem rozjazd.
    Z góry dziękuję za wszelką pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Witam
    Ile na liczniku ma zrobiona kopiarka?
    Czy kasowałeś pas transferu bo to wygląda na jego wine.
    Jeżeli masz taką możliwość to go podmień.
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Witam
    Kopiarka była sprowadzona z Niemiec, na liczniku tylko 20 tys. kopii wydruków. Naprawdę super stan, sprowadzona przez pewną osobę, pas wyglądał na te 20 tys.
    Ale może i to pas - z podmianką nie było by problemu, aby to sprawdzić, gdyby nie odległość.
    Każe klientowi zrobić w trybie administratora stabilizację obrazu, może coś pomoże.
    Jeszcze może jakieś przypuszczenia.......
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    1. Po pierwsze skalibruj maszyne (gradiacja) jak instalowałeś takie maszyny to wiesz jak.
    2. Sprawdź registracje kolorów (na bank masz mocno rozjechaną registracje). Ewentualnie jak po kalibracji będzie bez zmian, zrób koniecznie registracje.
    3. Przed kalibracją warto zrobić stabilizacje z przywróceniem ustawień fabrycznych.

4. Jak to wszystko nie pomoże to sprawdzenie firmware i ewentualna podmianka, aktualizcja.

5. Można też sprawdzić jak maszyna zachowa sie bez fierki.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    a może po prostu przeprowadzić porządną konserwacje, diody mogą być zasypane stąd rozjeżdża się obraz. Oczywiście gradiację no i też podmienił bym pas transferowy
  • Poziom 19  
    Maszyna była czyszczona przed sprzedażą - zrobiła około 1000 kopii, więc problem zabrudzenia raczej odpada. Czekam na info od klienta czy problem wychodzi tylko przy wydrukach czy też przy kopiowaniu - bo jak wydruki tylko to wiadomo - fierka. Ale raczej tak łatwo i miło nie będzie... :(
  • Poziom 19  
    Problem wychodzi zarówno przy drukowaniu jak i kopiowaniu.
    Ale na 3 skanach, które dostałem aż na 2 widać typowe zagięcia, które występują przy wilgotnym papierze. Lokal jest w trakcie otwierania, nie był ogrzewany(w sumie nie wiem czy teraz jest), a problem wystąpił praktycznie równocześnie ze spadkiem temperatury, więc coraz bardziej biorę pod uwagę ten czynnik. Bądź co bądź te maszynki lubią ciepło :)
  • Poziom 19  
    Witam
    Niestety stabilizacja (kasowanie ustawień) i gradacja nie pomogły.
    Dostałem od klienta skan z zakładki KOREKCJA USTAWIEŃ OBRAZU - no i nie jest dobrze. Będzie problem z ustawieniem korekcji, jako że u góry jest w porządku, natomiast czym bliżej dołu tym jest gorzej.
    Teoretycznie korekcje sprawdza się u góry i w tym miejscu jest ok. Ale linie rozchodzą się u dołu i w tym samym miejscu powstaje problem na wydruku.
    Generalnie, jeśli linie rozchodzą się, to robią to równomiernie po całej długości i robiąc korekcję wszystkie przesuwa się w lewo, prawo, górę, dół.
    A tutaj jak ustawie dół to poleci góra.
    Załączam skan, przepraszam za jakość, musiałem to zmniejszyć z 1500 kb i lepiej się nie da.
    Można to jeszcze jakoś próbować ustawić, czy pozostaje poszukiwanie błędu poprzez wymianę wkładów, pasa itp?

Pozdrawiam

• Poziom 19  
    Jeszcze jeden skan, każda spirala rozjeżdża się poniżej środka, niezależnie od kolorów z jakich jest zrobiona linia. Wybieram się do klienta, nie ma wyjścia.
    Założenia co robić mam, ale wszystkie sugestie jak najbardziej wskazane :)

• Pomocny post
    Poziom 27  
    Jak masz możliwość to zabierz transfer i możesz podjechać do mnie sprawdzimy na innej c350.
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Dzięki Eseli, dobry człowieku, ale to jest ponad 200 km od Ciebie :)
    Ale biorę transfer z innej C350, działającej jak należy. Zresztą kupę innych części też :)
    A my to się kiedyś pifka musimy napić :)
  • Poziom 27  
    Mały ale ja też jestem z Bielska. ;)
  • Poziom 19  
    Witam
    Problemem rozwiązała regulacja prędkości w stacji utrwalania.
    Człowiek się uczy całe życie.....

Pozdrawiam
    Dziękuję wszystkim za pomoc.