Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka INDESIT WISE 107 - stuki

jnauto 17 Lis 2008 23:49 4646 10
  • #1 17 Lis 2008 23:49
    jnauto
    Poziom 9  

witam,

od około miesiąca słychać dziwne "szuranie" w pralce indesit wise 107. Przy włączaniu niekiedy coś zgrzytnie, przy obrotach cichnie. Przy wyłączonej pralce, kiedy obracam bębnem nic nie słychać. Czy to łożysko ?

0 10
  • Pomocny post
    #2 18 Lis 2008 06:48
    eeban
    Specjalista AGD

jnauto napisał:
    witam,

od około miesiąca słychać dziwne "szuranie" w pralce indesit wise 107. Przy włączaniu niekiedy coś zgrzytnie, przy obrotach cichnie. Przy wyłączonej pralce, kiedy obracam bębnem nic nie słychać. Czy to łożysko ?

Pralka INDESIT WISE 107 - stuki lub ciało obce np. fiszbina od stanika babci :D
    dostęp po wyjęciu grzałki >latarką świecimy od wewnątrz kosza

0
  • #3 28 Lis 2008 23:00
    jnauto
    Poziom 9  

Ok.Tylko jak zdemontować grzałkę?

0
  • #4 28 Lis 2008 23:08
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Zdemontować tylną pokrywę, zdjąć wszystkie przewody z grzałki, odkręcić nakrętkę ze śruby na środku grzałki, wepchnąć śrubę i wyciągnąć grzałkę podważając wkrętakiem.

0
  • #5 26 Paź 2010 18:10
    luke.usn
    Poziom 8  

Witam,
    po wymianie łóżysk i dokręceniu krzyżaka słychać ostre szuranie bębna. Trudno stwierdzić o co. Co to może być? Czy ktoś miał podobna przypadłość?

0
  • #6 27 Paź 2010 02:12
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Sprawdź czy grzałka się nie "uniosła" i nie obciera o bęben.Najlepiej wymontuj ją i oceń czy szuranie ustąpiło jeśli nie to przez otwór po grzałce podejrzyj co obciera.

0
  • #7 16 Wrz 2012 22:32
    michal.orzel
    Poziom 10  

Pralka ta sama, problem... taki że coś wpadło pod bęben i słychać jak się blokuje obciera, poza tym jest przebicie na obudowe. Prawdopodobnie pękła grzałka albo coś co wpadło ją popsuło, tak czy inaczej czuje że od razu do wymiany, i teraz mam pytanie, gdzie najlepiej kupić grzałkę? pomijam Indesit serwis fabryczny, ceny z kosmosu.

0
  • #8 18 Wrz 2012 09:01
    michal.orzel
    Poziom 10  

Z mechaniką sie uporałem, moje pytanie, jak się uporać z przebiciem na obudowe?? miał ktoś może taki problem w tej pralce?

Z góry serdecznie dziekuję

(nie mam podłączonego bolca w gniazdku, problem wystepuje tylko wtedy kiedy podlacze przedluzacz, bez niego wszystko jest ok)

P.s. wracając do głównego wątku: Szuranie w tej pralce jest też najczęsciej wynikiem obcierania koła pasowego na bebnie o blachę osłaniającą go, widać to od razu po zdjęciu tej blachy że jest wytarta.

0
  • #9 18 Wrz 2012 09:09
    schnauzerman
    Specjalista AGD

michal.orzel napisał:
    jak się uporać z przebiciem na obudowe??
    Sprawdzić czy w gniazdku zasilającym jest prawidłowo podłączony do bolca przewód zera ochronnego, jeżeli jest ok, megaomomierzem sprawdzić stan izolacji urządzeń wykonawczych maszyny.

0
  • #10 18 Wrz 2012 09:13
    michal.orzel
    Poziom 10  

W gniazdku jest podłączony prawidłowo jednak nigdzie dalej, miesiąc temu wymieniałem całą instalację w domu i nie jest jeszcze w skrzynce podpięty.
    Zastanawia mnie tylko czemu bez przedłużacza nie ma przebicia a po przedłużeniu jest, sprawdzone na 3 przedłużaczach. Cóż pewnie kiedy doprowadzę do ładu instalacje w domu wszystko wroci do normy.

0
  • #11 18 Wrz 2012 09:58
    schnauzerman
    Specjalista AGD

michal.orzel napisał:
    Cóż pewnie kiedy doprowadzę do ładu instalacje w domu wszystko wroci do normy.
    I to jest słuszna konkluzja.

0