Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Accord 93/95 jak sprawdzić czujnik ABS

Noxin 18 Lis 2008 00:33 6781 9
  • #1 18 Lis 2008 00:33
    Noxin
    Poziom 1  

Moje pytanie dotyczy działania czujnika ABS w Hondzie Accord 93/95 jak sprawdzić czy działa i wrazie czego gdzie moge go kupic?

0 9
  • #2 18 Lis 2008 07:43
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 29 Lis 2008 12:17
    DAREK4444
    Poziom 19  

zwierasz złącze diagnostyczne, przekrecasz zaplon, odczytujesz kod bledu (miganie kontrolki pomaranczowej silnika) sprawdzasz kod bledu, wiesz co nie dziala. Najlepiej na Allegro. Mi udało się kupic za 45zł dobry czujnik. Pozdrawiam

0
  • #4 31 Mar 2010 13:23
    NYCHA
    Poziom 10  

Witam.
    Podepnę się pod temat z ABS. Samochód to Honda Accord 2000r 1.8 F18B2
    Mój problem z ABS wygląda następująco:
    Zaczęło się od tego, że pewnego dnia po odpaleniu samochodu i ruszeniu zapaliły mi się 2 kontrolki od ABS oraz od ham ręcznego/ poziomy płynu hamulcowego.
    Teraz wygląda to tak, że jak się zatrzymam to gasnął obie, a po ruszeniu obie się zaświecają i tak bez przerwy. Po pewnym czasie problem zniknął ( samochód stał 4 dni bez odpalania) a ostatnio znowu powrócił. Dodam, że czujniki są sprawne ( sprawdzane na KTS wszystkie predkości koła pokazuje identycznie), żadnych błędów (diagnozowane KTS oraz samodiagnostyka), płyn hamulcowy wporządku.
    Po przekręceniu kluczyka na zapłon obie się zaświecają, po chwili gasnął (czyli w normie). Po przekręceniu kluczyka w pozycję odpalania (kręci rozrusznik) obie się zaświecają, po chwili gasnął i zaświecają się dopiero po przekroczeniu ok 10 km/h.
    Proszę o pomoc.

0
  • #5 02 Kwi 2010 20:55
    DAREK4444
    Poziom 19  

A zobacz czy masz w normie stan płynu abs :)

1
  • #6 02 Kwi 2010 20:59
    fuelinyourblood
    Poziom 35  

DAREK4444 napisał:

czego?

sprawdz stan pierscieni czy nie popekane lub zardzewiałe oraz odległosci czujników

0
  • #7 03 Kwi 2010 23:12
    melas
    Poziom 27  

witam
    kolego noxin nie wiem czy masz jakieś pojęcie o tym co się pytasz ale do żeczy
    mam taką honde na warsztacie więc przód czujniki mają po 700ohm i są orginalne na bank tył mają po 2500ohm jeden zakładał jakiś mechanior i przypuszczam że był od jakiegoś anglika dlatego że ja na drugim kole tylnim stwierdziłem że jest walnienty czujnik i klijent mi dał drugi o tych samych parametrach czyli 2500ohm no i zonk ABS świeci po chwili nie zdążyłem poszukac wtyku do blinc code bo klijent wzioł auto a ty znalazłeś coś czy szukasz dalej porady

0
  • #8 06 Kwi 2010 20:02
    NYCHA
    Poziom 10  

czujniki mam na pewno dobre jak już wcześniej napisałem( sprawdzane na KTS wszystkie predkości koła pokazuje identycznie). Stan płynu ok. Pierścienie ABS też na pewno są ok gdyż wszystkie prędkości koła są takie same. Problem nadal pozostaje nierozwiązany

1
  • #9 16 Kwi 2010 19:50
    NYCHA
    Poziom 10  

Problem rozwiązany

Powodem niedziałającego ABS był poluzowany(niedokręcony) kabel masowy od pompy. Mierząc miernikiem niby wszystko było ok ale luźny kabel robił swoje. PO dokręceniu problem z ABS zniknął

Pozdrawiam

-1
  • #10 30 Kwi 2010 17:08
    DAREK4444
    Poziom 19  

fuelinyourblood napisał:
    DAREK4444 napisał:

czego?

sprawdz stan pierscieni czy nie popekane lub zardzewiałe oraz odległosci czujników

A co Ty taki zdziwiony? Jak brakuje płynu do ABS to sie reczny swieci non stop...

1