Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Asus pęka obudowa matrycy przy zawiasach

18 Lis 2008 02:27 12719 8
  • Poziom 13  
    Witam, posiadam laptopa Asus i coraz bardziej obawiam sie o jego stan. Matryca slabo sie trzyma bo popekaly plastiki przy zawiasach. Mozna ja bez problemy zamykac i otwierac, trzyma takze ustawiona pozycje tylko coraz bardziej kolysze sie ze zwgledu na poglebiajace sie pekniecia z obydwu stron. Skleilem raz plastik poxipolem ale dlugo nie wytrzymalo i nastepnego dnia znowu sie zlamalo w tym samym miejscu. Na zdjeciach widac mniej wiecej jak wyglada sytuacja. Co z tym zrobic zeby jakos wszystko trzymalo sie i mozna bylo normalnie uzywac komputera?

Laptop Asus pęka obudowa matrycy przy zawiasachLaptop Asus pęka obudowa matrycy przy zawiasach
  • Poziom 17  
    Najlepiej chyba będzie kupić nową klapę, bo z tego co widzę to ona jest tylko pęknięta. Materiał cały czas "pracuje" więc sklejenie może dać rezultat tylko na chwilę. Poszukaj na allegro, może znajdziesz jakąś używaną w dobrym stanie. Z wymianą też nie powinieneś mieć problemu;)
  • Poziom 13  
    Jest to model z9200 dosyc nietypowy w polsce bo ciezko znalezc jakies materialy zamienne do niego. Moze ktos wie czy pasuja do niego czesci z innego modelu? Chcialem kupic troche wlokna szklanego i przykleic na wiekszej powierzchni zeby to usztywnic, nie wygladaloby to ladnie ale trzymaloby sie jakos.
  • Admin grupy komputery
    sq6hzs napisał:
    Jest to model z9200 dosyc nietypowy w polsce bo ciezko znalezc jakies materialy zamienne do niego. Moze ktos wie czy pasuja do niego czesci z innego modelu? Chcialem kupic troche wlokna szklanego i przykleic na wiekszej powierzchni zeby to usztywnic, nie wygladaloby to ladnie ale trzymaloby sie jakos.

To też wyjście - ja ostatnio też się borykałem z popękaną obudową - nakleiłem na nią drugą warstwę plexiglas .
  • Poziom 13  
    DriverMSG masz moze jakies zdjecia jak to wygladalo po naklejeniu? Miales popekana obudowe czy tylko przy zawiasach? Wnioskuje ze uzyles cienkiego plexiglasu, na jakim kleju to kleiles?
  • Poziom 28  
    Witam. Po bokach pęknięcia trzeba nawiercić małe około milimetrowe otwory i poprzewlekać przez nie cienki drut, posmarować poxipolem i ścisnąc druciki na mokro.Przed klejeniem powierzchnię oczyść. Może być inny klej epoksydowy. Druciki spełniają funkcję zbrojenia. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Podokręcaj śrubki przy nawiasach :] widocznie sie poluzowaly
  • Poziom 40  
    Najpierw zaczynają się zacierać zawiasy potem luzują się śrubki aż popęka dekiel w końcu może uszkodzić się taśma przy zawiasach idąca do matrycy lub ona sama gdyż całe usztywnienie przejmuje na siebie.