Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volkswagen Caddy problem z światłami mijania

omega21 18 Lis 2008 03:43 2908 5
  • #1 18 Lis 2008 03:43
    omega21
    Poziom 9  

Witam
    Mam problem w VW Caddy 2005 ,przeszukałem już chyba całą elektrodę, (albo nie umiem szukać) , po załączeniu zapłonu od razu zapalają się światła
    mijania, natomiast przełącznik świateł jest w pozycji "0" po przełączeniu na
    światła postojowe mijania się wyłączają i świecą się tylko postojowe , oraz podświetlenie deski rozdzielczej. Po załączeniu świateł drogowych wszystko jest normalnie tzn: podświetlenie deski i światła są. Po ponownym wyłączeniu
    świateł na pozycje "0" podświetlenie deski gaśnie i zapalają się światła mijania.
    Chce wyłączyć zapalanie świateł mijania.

Kolega stwierdził że to może być spowodowane ustawieniami komputera , lub modułu komfortu , ewentualnie jakieś rozszerzenie w skrzynce bezpiecznikowej.

Nigdzie nie mogę znaleźć dokumentacji do skrzynek bezpiecznikowych, ani schematów instalacji.
    Pojęcia już nie mam co z tym fantem zrobić
    Proszę o jakąkolwiek pomoc.
    Z góry dziękuje.

0 5
  • #2 18 Lis 2008 08:09
    Remik71
    Poziom 24  

Sprawa jest banalna - masz tak ustawione kodowanie modułu bortnetz.
    Jeśli chcesz to wyłączyć, to udaj się do kogoś kto posiada niezbędny sprzęt do tego. Czas kodowania - 1 minuta.

0
  • #3 18 Lis 2008 08:57
    Kaszpir77
    Poziom 20  

Masz włączone światła dzienne i wszystko jest OK :) Tak jak kolega Remik napisał - zmiana kodowania i będzie to wyłączone. Tylko czy przy obecnym nakazie jazdy na światłach non stop warto to wyłączać?

0
  • #4 19 Lis 2008 00:57
    omega21
    Poziom 9  

Sytuacja wygląda następująco muszę mieć interfejs CAN , ewentualnie zgłosić się do kogoś kto go posiada i zmienić parametry.
    Dobrze ,ale które parametry należy zmienić.
    Jutro jadę do specjalisty mam nadzieje że będzie wiedział co zmienić.

0
  • #5 19 Lis 2008 08:26
    Remik71
    Poziom 24  

Miejmy nadzieję:) Będzie wiedział, prosta sprawa.

0
  • #6 19 Lis 2008 13:35
    omega21
    Poziom 9  

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Zamykam temat.

0