Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

procedura czyszczenia zaworu trojdroznego NECTRA 2.23CF

lukasz 123 18 Lis 2008 10:01 4212 6
  • #1 18 Lis 2008 10:01
    lukasz 123
    Poziom 9  

Witam ponownie
    wlasciwie troche sie rozpedzilem bo tak naprawde nie mam instrukcji obslugi tego pieca wobec tego poprosze o kilka wskazowek technicznych czy przed wyjeciem zaworu trzeba spuszczac wode z calego pieca czy tylko z instalacji CO, czym smarowac zawor czy wogole smarowac czy tylko przeczyscic itp. Jesli jest to mozliwe podaj mi poszczegolne kroki do wykonania w celu wyjecia i przeczyszczenia zaworu
    Z gory dziekuje
    lukasz

0 6
  • #2 18 Lis 2008 12:37
    artprox
    Poziom 14  

witam
    jeżeli jest to piec gazowy to wystarczy zakręcić zawór tuż przed i za piecem spuścić wodę z pieca wyjąć co potrzeba i wyczyścić rozbierając ten zawór trzeba zwrócić szczególną uwagę na jego ułożenie bo jeśli zrobimy to inaczej mogą być spore problemy (najlepiej zaznaczyć flamastrem ułożenie korpusu w stosunku do dźwigni(jeżeli numerki są na ruchomej blaszce to też zaznaczyć ułożenie)) jak zakładałem to do pieca to zauważyłem że było lekko posmarowane(chyba zwykłym smarem),dalej zakładamy i odpowietrzamy(jeżeli to gazowiec to odpowietrznik jest przy nagrzewnicy,zazwyczaj na krótkiej cieniutkiej rurce)w zwykłym piecu proponowałbym odpowietrzyć przez pompę(delikatnie popuszczamy śrubę na środku pompy(zazwyczaj srebrna na duży płaski śrubokręt)) WAŻNE być może wystarczy wyczyścić sam filtr(filtry)znajdujące się w okolicy pompy i zaworu 3drożnego
    pozdrawiam

1
  • #3 18 Lis 2008 17:19
    akwedukt
    Specjalista - systemy grzewcze

A cały bajer polega na tym jak go wyjąć.Spuścić wodę z kotła,zasłonić automatykę przed zalaniem,odpiąć czujnik ntc co,wyjąć zapinkę łączącą zawór z rurką zasilania,odpiąć zapinkę nagrzewnicy,przesunąć rurkę w dół,wyjąć rurkę.A teraz obracająć zaworem o 45 stopni w prawo wyjąć go .

0
  • #4 19 Lis 2008 10:43
    lukasz 123
    Poziom 9  

Dzieki bardzo za wielka zyczliwosc jestem zbuduwany faktem ze mozna tu zasiegnac takich rad
    zabiore sie za to niebawem po czym podziele sie swoimi uwagami
    Pozdr
    lukasz

0
  • #5 19 Lis 2008 23:07
    akwedukt

I tak go wymienisz ,jeśli jest to kocioł po 2000 roku masz problem.Żeby się dostać do gwintu zaworu krokowego musisz odkręcić tłok a jest on wkęcany na klej i zawsze odpada .Znam ten tamat od dawna .

0
  • #6 27 Lis 2008 10:31
    lukasz 123
    Poziom 9  

Witam serdecznie
    Wracam ponownie na to forum poniewaz pojawily sie nowe klopoty z piecem a poprzednie wskazowki byly dla mnie bardzo cenne i co wazniejsze stawiana diagnoza niesprawnosci byla wlasciwa
    usterka tym razem polega na tym iz podczas wlaczonej funkcji CO piec samoczynnie sie wylacza a wlasciwie zapala sie lampka awarii Nie jest to nagminne ale w ciagu 3 dnia zdarzylo sie to 4 razy i trudno mi stwierdzic czy dzieje sie tak w momencie korzystania z cieplej wody bo tak do konca trudno mi zdiagnozowac moment pojawienie sie awarii ale to chyba nie jest ten moment poniewaz zostawiajac wlaczone CO po przyjsciu z pracy piec byl nieczynny a nikt w tym czasie nie korzystal z cieplej wody Po zresetowaniu pieca teoretycznie zachowuje sie normalnie i uruchamia sie bez przeszkod Jaka moze byc przyczyna Jesli chodzi o temp na piecu nie przekracza ona 60 stopni Prosze o jakies wskazowki
    Pozdr
    lukasz

0
  • #7 28 Lis 2008 15:26
    akwedukt

Trochę jaśniej.

0