Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LPG a dolot powietrza zimnego

18 Lis 2008 13:10 17279 24
  • Poziom 13  
    Chcialem sie zapytac jak to jest z zimnym i cieplym powietrzem dla LPG.
    Gazownik na reguatorze powietrza (tuz przed filtrem) zablokowal mi klapke doprowadzajaca zimne powietrze zza lampy, zas cieple powietrze znad kolektora wydechowego (zdjeta rura laczaca) zostalo przydlawione z 6cm sred. do 2,5 cm srednicy. Na tym przydlawieniu silnik chodzi miarowo, ale po zdjeciu klapki od zimnego powietrza to nie to autko, smiga az milo (dynamika). Jedyny mankament jazdy na otwartym dolocie zimnego powietrza to gasniecie silnika na wolnych obrotach, ale jaka przyjemnosc z jazdy.
    pyt. Czy gazownik poszedl na latwizne i dal ciala przy zakladaniu instalcji? Czy umnie musi tak byc i koniec?

Autko: Citroen ZX 1.6i BRC II gen. (just)
    Dolot zimnego powietrza do mixera wyglada m.w odwrócone "U" .
  • Poziom 13  
    Nawazniejsze pytanie. Czy zimne i cieple powietrze ma znaczenie co do ilosci spalanego LPG?
    Skoro silnik i tak zasysa powietrze, to jaki sens ma jego dlawienie?
  • Poziom 23  
    Skoro silnik dynamiczniej pracuje na zimnym powietrzu to bedzie tez spalal mniej gazu .Zimne powietrze = wieksza jego gestosc= wieksze napelnianie objetosciowe komor spalania= wiekszy moment obrotowy= mniejsze wciskanie pedalu gazu = mniejsze spalanie.Gasnie ci na jalowym jak auto sie toczy czy wogole nawet jak stoi?1 przypadek trza tak przerobic pobor powietrza aby nie bylo wtlaczane we wlot lub jesli reduktor ma otwor do kompensacji trza go dolaczyc rurka do wlotu powietrza lub przed filtr( reduktory BRC maja taka opcje w obudowie)
  • Poziom 27  
    Witam gazownik poszedł na łatwizne nie umie ustawić gazu więc tak to zrobił koledzy może potwierdza .Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Gaśnie na postoju, zreszta jest ta sama reakcja jak bym jechal na biegu jałowym.

Dodano po 4 [godziny] 6 [minuty]:

Zapytam jeszcze raz,- Dlaczego gazownik przydlawil mi dolot powietrza ( z 6 do 2,5 cm srednicy otworu) ?
  • Poziom 14  
    Dodano po 4 [godziny] 6 [minuty]:

Zapytam jeszcze raz,- Dlaczego gazownik przydlawil mi dolot powietrza ( z 6 do 2,5 cm srednicy otworu) ?[/quote]

Odpowiedź
    By zwiększyć podciśnienie ssania,a dlaczego......tu przyczyn może być dużo zakładając że nie popełnił błędu w doborze komponentów instalacji a przede wszystkim doborze i umiejscowieniu mixera....
    Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Poprostu zmniejszył przepływ powietrza zeby mógł uzyskac mieszanke gazowa widocznie nie mógł uzyskac parametrów mozliwe ze jest za duza srednica palnika w mikserze i samochód nie miał by bez tej zwężki mocy
  • Poziom 13  
    Gazownik jednym slowem do BANI !!!, dal ciala, a ze mial do czynienia z laikiem to sie wypiol na sprawe :(
    NO i jak tu zaufac fachowcom - szok !

Dodano po 3 [minuty]:

Aha - bez zwezki wlasnie ma moc na zimnym powietrzu, ale wtedy sie dlawi na biegu jałowym, czy jak stoi.
  • Poziom 23  
    Rzeczoznawca + błędy kompa na Pb + sąd.

Jaja takiemu gazownikowi bym w piec hutniczy włożył ......
  • Poziom 18  
    Oj jak go zaboli.
    Na parowniku jest śruba regulacyjna bo biegu jałowe i spróbuj sam podregulować wolne obroty. Zależnie od tupu parownika kierunek obrotów jest różny w celu uzyskania zamierzonego efektu. Jeżeli tego nie robiłeś i masz obiekcje to zmień gazownika a jak się zdecydujesz na samodzielne działania to poczytaj po forach i próbuj ale kręć nie więcej niż 1/2 obrotu i czekaj na reakcję silnika.
  • Poziom 23  
    Wyglada na to ze mikser ktory masz ma zbyt duza srednice i sa problemy ze skladem na wolnych obr .Tak jak przedmowcy pisza trza zmniejszyc naprezenie membrany ( odkrecic nieco srubke na reduktorze te radelkowana)zeby latwiej gaz byl wysysany przez ten mikser
  • Poziom 17  
    Albo mikser zle dobrany albo za maly parownik do mocy.Mialem 205tke i to samo mi zrobil gaziarz.Zalozylem wiekszy parownik i zdjalem wszelkie zwezki.U mnie gdy zwezek nie bylo to wogole nie chcial sie wkrecac na obroty.
    Jak nie chcesz ,zeby gsl to zaloz na koniec rury od zimnego powietrza "daszek".Nie wiem jak w cytrynie,ale w lwie wlasnie tak jest zrobiony dolot,ze zdmuchiwalo gaz.
    Widze,ze w cytrynie klapka prawie taka sama jak w 205tce:))
  • Poziom 13  
    Gdzie mam szukac tego miksera? Czy to moze byc to - Solex F 16075 / PSA 566 / CIM XU5M3 ?? (wid. na Fotosie) Wg. Katalogu BRC to powinno byc 12MX00070003.
  • Poziom 14  
    Na zdjęciu widać wąż z napisem SEMPERIT-otóż jego koniec jest zepsolony z mixerem którego poszukujesz.....

Pod napisem co to jest ukryty jest attuator a po polsku silniczek krokowy a po chłopsku zawór zamykany i otwierany silniczkiem elektrycznym.....

Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Z tego wynikia ze gazwonik (3 lata temu) zastosowal uniwersany mikser do silników 1,6i - zamiast dedykowany dla silinika BDY :( Czy jesli sam zakupie ten prawidlowy Mikser i probowac samemu wymienic? - czy oddac autko do innego gaziarza i powiedziec mu na czym stoi sprawa i niech on kreci.
  • Poziom 13  
    Ale pewnie po wymienie i tak bedzie konieczna regulacja? (samo zdjecie dlawienia powietrza zimnego nie rozwiaze sprawy) :(
  • Poziom 17  
    Tak regulacja bedzie konieczna.W peugeocie mam klapke odgryta,podlaczona i wszystko dziala i przy silniku 1.4 84KM pali po miescie maks.10l gazu.Zaznaczam,ze I generacja.
  • Poziom 13  
    Male sprostowanie - moj mikser LPG jest plastikowy. Czy to sa dobre miksery? w katalogu BRC mikser do mojej furki jest ze stopu lekkiego? Wymienic ten plastik?

Dodano po 20 [minuty]:

Mikser do wtrysku jednopunktowego Multec - jest na stronie www.miksery.pl Multec 10050.
  • Poziom 14  
    Zauważ kolego że są tam mixery o różnej średnicy wewnętrznej zwężki......Jaka jest średnica wewnętrzna zamontowanego w Twoim aucie mixera gdyż to właśnie od tej średnicy w dużej mierze uzależniona jest kultura pracy silnika na gazie....
  • Poziom 13  
    Juz zamowilem Mikser z katalogu BRC dedykowany dla moje silniczka (dokladnie taki jaki powinien byc). CO do obecnego Mikserka dam znac jak bede zmienic miksery. Wtedy zanotuje wszytsko i odezwe sie na forum. Oczywiscie dam znac jakie fekty dala zmiana miksera. Czy wywalilem kase na darmo? czy sie cos polepszylo moze? :)
  • Poziom 12  
    Ja w swoim samochodzie dolot zimnego powietrza miałem skierowany do tyłu samochodu i nie było problemu.
  • Poziom 13  
    Masz ten sam silnik? Dolot nie jest probleme (znaczy skierowanie go do tylu) JA mam go teraz przydlawionego, a spalanie w trasie przy delikatnej jeździe ok. 12 litrów/100km :( szok!
  • Poziom 17  
    Wyglada to tak jakbys mial zbyt bogata mieszanke.
  • Poziom 13  
    Dwoch gazownikow niedawno regulowalo. Nowa sonda lambda, nowe swiece, nowe kable WN, zaraz bedzie nowy mikser i regeneracja Reduktora. Rece mi opadaja. Szok.