Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opticum 7100CX - brak obrazu

18 Lis 2008 15:19 2635 6
  • Poziom 9  
    Witam.

Mam problem z wyżej wymienionym dekoderem. Kupiłem go nie spełna 3 dni temu a już coś się stało (być może nawet z mojej winy przez przypadek :/). Problem polega na tym, że od razu jak go kupiłem to zawiozłem go do rodziców, podłączyłem go i wszystko odbierało, kanały tvp1, tvp2, tvn itd. przy sygnale 64% i 51%. Gdy wróciłem do domu pierwsze co to zabrałem się za montaż anteny itp. Udało mi się ustawić sygnał HotBird na 62% i 71% ale tu zaczyna się problem bo wyskakuje mi, że sygnał jest a obrazu nie ma, ciemność tylko. Może przez przypadek przestawiłem coś w opcjach i nie umiem tego znowu "odstawić
    ?". Czy ma może ktoś jakieś ustawienia jak to zrobić zeby to znowu działało. Bo zaczynam się troche denerwować. A może to jakaś inna przyczyna? Czekam na odzew z waszej strony :)

Pozdrawiam Wszystkich.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 30  
    Skąd wiesz, że to HotBird 13E ?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 9  
    bo jak brałem konfiguracja reczna to ustawiłem sobie satelitę Hotbird 13E i do tego ustawiałem czaszę.
  • Poziom 21  
    Najprościej będzie jak tuner sprawdzisz na innej antenie albo sprawdz swoją antenę na innym tunerze.

ps. ta konfiguracja w tunerze nie daje gwarancji że antena jest ustawiona na Hotbirda.
    Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Może załapałeś astrę. Przesuń lekko antenę w prawo.
  • Poziom 9  
    Sprawdzałem dekoder ( tez nie działał) na innej czasy która napewno była ustawiona na Hotbird 13E bo ustawiali ją ludzie z polsatu