Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai L17T - biały ekran

gregor22 18 Lis 2008 15:20 3664 8
  • #1 18 Lis 2008 15:20
    gregor22
    Poziom 23  

witam!
    Na początku miałem problem tego typu,że nie dało się załączyć tego monitora i nie świeciła się dioda stadby. Po wymianie kondensatorów w inwerterze monitor załączył się ale był po bokach jasny a po środku była duża czarna plama, która z upływem czasu robiła się biała. Po około pól godziny wygrzewania wskakiwał obraz i przez ok.15 minut było wszystko w porządku i tak w kółko....raz białe tło a raz normalny obraz. Czy objaw ten wynika ze złej pracy inwertera czy też uszkodzenie leży w samej matrycy? Zauważyłem też,że w iwerterze są dwa układy typu smd 8-mio nóżkowe trochę przegrzane, bo nawet musiałem na nich poprawić luty. Wydaje mi się ,że to one odpowiedzialne są za taki objaw. Proszę o poradę w tej sprawie.

0 8
  • #2 18 Lis 2008 15:41
    Jj1961
    Poziom 21  

Power inwerter to była typowa standartowa usterka w tym sprzęcie bo cholernie się gotowały więc w ramach gwarancji wymieniało się cały moduł. Ale skoro ekran robi się biały po czasie to obejrzyj driver matrycy.Jeśli masz możliwośc to podstaw matrycę do innych gratów jest standartowa więc bez problemów powinno wszystko chodzić. Jeśli usterka sie powtórzy to panel masz do wymiany a jeśli nie to power-inwerter.

0
  • #3 18 Lis 2008 16:00
    gregor22
    Poziom 23  

A czy te układy smd można gdzieś dostać, czy muszę wymienić cały inwerter?

0
  • #4 18 Lis 2008 19:24
    Jakant
    Poziom 35  

Te układy smd to dwa tranzystory mosfet w jednej obudowie. Podaj przynajmniej co na nich pisze to będzie łatwiej Ci pomóc.

0
  • #5 19 Lis 2008 09:07
    gregor22
    Poziom 23  

Te podwójne tranzystory , które są przegrzane to FDS 8958A......2 sztuki....niekiedy jak zrobi się ta usterka to obraz przedzielony jest na pół w pionie.....po jednej stronie jest obraz a po drugiej pasy poziome albo pionowe.....i w ciągu 5-ciu sekund robi się biały a fonia pozostaje.....

0
  • Pomocny post
    #6 19 Lis 2008 18:34
    Jakant
    Poziom 35  

Jezeli ekran robi się biały, to zostaw inwerter w spokoju bo działa Ci podświetlenie. Podczas kiedy masz biały ekran, sprawdz napięcie zasilania elektroniki matrycy. Jezeli będzie prawidłowe to masz uszkodzenie na płytce elektroniki matrycy. Jezeli tego napięcia nie masz to szukaj uszkodzenia na płytce elektroniki monitora.

0
  • #7 20 Lis 2008 21:05
    gregor22
    Poziom 23  

Rozebrałem go całkowicie i podłączyłem,żeby posprawdzać napięcia....wszystkie są ok.........a najciekawsze jest to,że gra już ok. 10 godzin i nic się nie dzieje. Czy jest na to jakieś wytłumaczenie?....aż się boje składać, pogram jeszcze jeden dzień i zobaczę.

0
  • #8 20 Lis 2008 22:00
    Jakant
    Poziom 35  

Być moze to tylko był brak połączenia pomiędzy elektroniką matrycy i monitora. Przy rozbieraniu docisnąłeś i moze być ok.

0
  • #9 21 Lis 2008 22:37
    gregor22
    Poziom 23  

LCD chodzi już drugi dzień, chyba sobie sam naprawiłem tylko nie wiem jak ale wszystko jedno. Dziękuję za wszelkie porady.

0