Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Paradox 748+ jak wyłączyć linie ?

18 Lis 2008 16:46 1829 5
  • Poziom 11  
    Witam
    Zmieniłem centralkę Paradoxa 728+ na 748+, ilość czujek ruchu na razie pozostaje taka sama - 4 sztuki. Po podłączeniu całości mam 4 linie (4 czujki) poprawnie podłączone, a pozostałe linie są wolne. Czy da się softwarowo ominąć problem wynikający z braku zamknięcia tych pozostałych 6ciu linii, czy też jedynym rozwiązaniem pozostaje bypass, który notabene jest bardzo niewygodny bo za każdym razem przy uzbrajaniu systemu muszę zaznaczać wszystkie czujki do ominięcia?
    Wydaje mi się że w starej centralce znalazłem na to rozwiązanie (wyłączenie sabotażu na tych liniach czy coś w tym rodzaju??? nie pamiętam) a teraz szukam po całej instrukcji i nie wiedzę tego.
    pozdrawiam
    Marcin
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Zamknij wszystkie wolne wejścia rezystorami.
    Tylko tak zapomnisz o nich do póki nie beda Ci one potrzebne.
  • OptexOptex
  • Poziom 11  
    właśnie przed chwilą to zrobiłem :), ale dalej zastanawiam się czy nie da się softwarowo...
    pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

oczywiście istnieje opcja podziału na podsystemy i wyrzucenie tych nieużywanych linii do osobnego systemu ale to też jeszcze nie to...

• Poziom 25  
    Niestety nie da rady z poziomu programowania... Tylko rezystory na wolnych liniach załatwią sprawę.
  • Poziom 26  
    edison napisał:
    Niestety nie da rady z poziomu programowania... Tylko rezystory na wolnych liniach załatwią sprawę.

Potwierdzam, niestety tylko rezystorki wyłączają linie na amen.
  • Poziom 11  
    No nic, trudno.
    pozdraiwam i zamykam temat