Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt Audi Concert brak regulacji głośności

bula1i 18 Lis 2008 18:46 13353 5
 • #1 18 Lis 2008 18:46
  bula1i
  Poziom 9  

  nie można regulować głośności nasłuchu gra albo głośno albo bardzo cicho ewentualnie na srednich obrotach

  0 5
 • #2 18 Lis 2008 19:14
  damiancz
  Moderator Radia Samochodowe

  Było o tym wiele razy i na 99,999999999999% nie jest to uszkodzony potencjometr {takowy zresztą tam nie występuje bo tam jest zastosowany impulsator inaczej enkoder} ale procesor główny radia do wymiany ;)

  0
 • #3 18 Lis 2008 19:17
  bula1i
  Poziom 9  

  czy warto to naprawiac i jakie są koszty ,ewentualnie kto to zrobi

  0
 • #4 18 Lis 2008 19:25
  damiancz
  Moderator Radia Samochodowe

  Czy warto to twoja decyzja ;) cena jest umowna sam procesor kosztuje powiedzmy równowartość ok. 40EURO i ma kilkadziesiąt nóg więc za wymianę też parę zł trzeba dać.

  Istnieją jeszcze partyzanckie metody "pieczenie z kurczakiem" - ;) nie polecam , albo domontowanie dodatkowego układu co taniej kosztuje {powiedzmy że 3x mniej} i chodzi ale radiu dalej wiele brakuje do prawidłowej naprawy. :idea: czyli wymiany procesora.

  0
 • #5 18 Lis 2008 19:39
  bula1i
  Poziom 9  

  lepiej chyba nkupić radio koszt około 300 zł.ale dzięki

  0
 • #6 18 Lis 2008 20:12
  fabi
  Spec od car audio

  Można bardzo prosto zdiagnozować, czy procesor czy impulsator uszkodzony. Jeśli źle działa regulacja głośności a pozostałe nastawy tą samą gałką (bas sopran, balans) działają poprawnie to na 100.1% procesor, jeśli pozostałe nastawy też źle się regulują to winny jest impulsator.

  Cudem udało mi się kupić kilka sztuk tych procesorów z ostatnich dni produkcji. Już teraz nie są produkowane i dostępne z 2 ręki. Dodatkowo trzeba jeszcze zaprogramować w nich ROM odpowiednim programem.

  A czy opłaca się wymieniać procesor? Radio concert ma obsługę zmieniarki, dodatkowo auto jest wyposażone w aktywny system nagłośnienia (tył na 100%), który zestrojony jest właśnie pod te radia.

  Dodano po 11 [minuty]:

  bula1i napisał:
  lepiej chyba nkupić radio koszt około 300 zł.ale dzięki


  Jak kupisz drugie radio blaupunkta to będziesz miał to samo. Te radia mają wadę fabryczną w postaci błędnie napisanego programu w procesorze. Inżynierowie z blaupunkta tak zaprojektowali oprogramowanie, że każda zmiana ustawień radia zapisywana jest do pamięci eeprom. Pamięć EEPROM posiada ograniczoną liczbę cykli zapisu (w motoroli około 10 tys.) po przekroczeniu tej granicy pamięć traci swoje właściwości.

  Najczęściej zmienia się poziom głośności, więc z po kilku latach użytkowania takiego radia procesor tak dużo razy zapisywał zmianę tej wartości, że komórka pamięci eeprom straciła już swoje właściwości. Przestaje pamiętać co się do niej zapisało.

  Radia te produkowane były do 2001 roku, właśnie teraz po kilku latach użytkowania przychodzi na nie ten moment, że przestają regulować głośność.

  Jeśli kupisz takie radio to będzie ono albo z podgrzanym procesorem lub dobiegać do granicy wytrzymałości komórki eeprom.

  Jak chcesz wymieniać radio to tylko na concerta produkcji matsushita (panasonic), bo one nie mają już tych problemów. Są one odpowiednio droższe ale można też trafić w podanej przez Ciebie cenie.

  Wymiana procesora wyniesie połowę kwoty radia używanego. Ważne jest aby wymienić procesor na nieużywany, bo jeśli wymieni się na procesor z innego radia, to będzie on już częściowo "zużyty" .

  0