Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o maszt i antenę TV...

Atri 17 Mar 2004 17:34 1374 5
  • #1 17 Mar 2004 17:34
    Atri
    Poziom 10  

Witam wszystkich.
    Pytanie czy antena powinna byc odizolowana od masztu metalowego zakotwionego w ziemi ok 1.,5 m.
    Mam słaby odbior przez wzmacniacz szeroko pasmowy 4 wejscia i jedno wyjscie produkcji Polskiej na zasilacz? Mimo regulacji i wzmocnienia przyciskiem ( chyba +12 dB.).
    Artisss.

0 5
  • #2 17 Mar 2004 22:59
    Radio Serwis
    Poziom 12  

To nie wina masztu.Raczej popracuj nad wzmacniaczem.!2dB moze być za mało zależy jeszce od anteny, poziomów sygnałów z nadajnika itp.Najlepiej na początek zastosuj wzmacniacz do puszki antenowej i zobacz jaki efekt.
    pozdrowionka

0
  • #3 18 Mar 2004 10:06
    rtv.service
    Poziom 28  

Chyba masz zwrotnice firmy AMS, u mnie to pracuje bardzo dobrze. Napisz jakie masz anteny i model zmacniacza. Izolowanie anteny nic nieda.

0
  • #4 18 Mar 2004 22:17
    goralandrzej
    Poziom 24  

Musisz więcej napisać w jakim rejonie mieszkasz , jak daleko od nadajnika jakij mocy jest nadajnik.W odbiorze zawsze pomaga podniesienie anteny do góry natomiast ze wzmacniaczem różnie bywa czasami jak jest za mocny to będziesz miał "sieczkę"na obrazie

0
  • #5 19 Mar 2004 15:27
    Atri
    Poziom 10  

Dziekuje ze ktos sie odezwał. Wiec mieszkam w Pile a odbierac chciał bym wszystko z eteru.1,2,Polsat i TVN, radia.
    Jestem zielony w temacie anten bo nigdy nie miałem z tym do czynienia bo mieszkałem w bloku.
    Teraz potrzebuje waszej pomocy w tym temacie RTV.
    Mam skierowana antene siatke ( nie kierunkowa) na Polsat odbieram ale nie jest miodnie :? ,Zwrotnica (wzmacniacz to jest firmy AMS zapłaciłem za niego jakis czas temu 140 zł. 2 kanały + 1 Kanał i 1 na radio. Myslałem ze to wystarczy ale widac nie.Mam zamiar kupic kierunkowa duza antene ale czy to cos zmieni?
    Prosze o pomoc. Dziekuje i pozdrawiam. Czesc.
    Artisss z Piły. :)

0
  • #6 21 Mar 2004 10:10
    rtv.service
    Poziom 28  

Ta "siatka" nie jest najlepsza, antena kierunkowa nie zaszkodzi. Sprawdz czy w antenie jest wzmacniacz, jezeli tak, zwrotnica musi podawac zasilanie w kierunku anteny ( przeczytaj instrukcje zwrotnicy ).
    .

0