Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Samsung RSH1 - rozmroziła się

Aleksandra Topolska 19 Lis 2008 02:47 6708 15
  • #1 19 Lis 2008 02:47
    Aleksandra Topolska
    Poziom 9  

Witam! Mam nadzieję że mi ktoś pomoże. Posiadam roczna dwudrzwiowa lodówkę samsung RSH1 (niestety gwarancja minęła miesiąc temu) i dzisiaj rozmrodzil mi sie cały zamrazalnik. Byłam tego nieswiadoma, ponieważ wskaznik ciągle pokazywał odpowiednia temperaturę -18 st. Oprózniłam więc całkowicie zamrazalnik i wyłaczyłam z sieci. Po chwili właczyłam ponownie i wydawało mi sie że zaczął poprawnie pracować a temperatura (która jak sie okazało sięgała +14st) zaczęła spadać. Po ok 30 min - kiedy temperatura spadła do -10 - z powrotem zapakowałam wszystko do zamrazalnika. Niestety po krótkim czasie wskaźnik zatrzymał sie na -21 a kiedy otworzyłam drzwi okazało sie że zamrozone sa tylko dwie dolne szuflady a na górnych półkach jest wręcz ciepło (cieplej niż w lodówce) i żaden z nawiewów znajdujących sie pomiedzy półkami nie podaje zimnego powietrza.W tej chwili wskaznik wskazuje +14 stopni, dwie dolne pólki sa chłodzone (pokryte szronem) a lodówka wydaje z siebie cichy dzwięk buczenia który ustaje kiedy otwieram drzwi i zaczyna sie kiedy je zamykam ale dzwiek ten jest zdecydowanie inny niz u zdrowej lodwki. Mam nadzieję że mi ktos podpowie co to może byc bo muszę si nastawic jaki bedzie koszt naprawy.

0 15
  • #2 19 Lis 2008 13:14
    bruns
    Poziom 30  

Aleksandra Topolska napisał:
    kiedy otworzyłam drzwi okazało sie że zamrozone sa tylko dwie dolne szuflady a na górnych półkach jest wręcz ciepło
    Objaw typowy dla rozszczelnienia się układu i ubytku czynnika chłodzącego . Pozostaje tylko serwis , sama tego nie naprawisz . Co do ceny to trudno powiedzieć gdzie jest nieszczelność . Jeżeli gdzieś a tyłu przy sprężarce w miejscu dostępnym to będzie tanio ale większość rurek jest zapiankowana w ścianach lodówki i jeżeli tam jest nieszczelność to naprawa jest nie opłacalna a wręcz nie możliwa .

0
  • #3 19 Lis 2008 14:34
    Aleksandra Topolska
    Poziom 9  

Dodam jeszcze ze po nocy temperatura osiągneła -22 (przy calkowitym opróznieniu) no i pracuje nieustannie.

0
  • #4 19 Lis 2008 14:47
    marqs-60
    Poziom 20  

Witam, konkretny model nie jest mi znany ale wnioskuję że to nofrost,więc najpierw sprawdziłbym wentylator nawiewowy(ów ,, dziwny dźwięk po zamknięciu") czy nie zamarzły kanały wokół niego-mogę oczywiście się mylić.

0
  • #5 19 Lis 2008 15:10
    Aleksandra Topolska
    Poziom 9  

dzieki wielkie - chociaz pierwsza odpowiedz nie jest pocieszajaca. lodówka jest faktyczne nonfrost (http://pl.marketgid.com/goods/791/15170/ - nie wiem czy to dokładnie ten model bo zostala kupiona w anglii a tu wszystkie oznaczenia sa inne) no i wreszcie przestała pracować a temperatura w zamrazalniku sie utrzymuje (-22 sprawdzalam termometrem).
    A gdzie ten filtr sie znajduje to go sprawdze. Na serwis to ja sie raczej nie doczekam a w zasadzie to tutaj sie serwisów nie zamawia tylko złomuje bo serwis niestety prawie zawsze jest droższy od nowej lodówki. czekam na wskazówki. wielkie dzieki

0
  • #6 20 Lis 2008 07:33
    marqs-60
    Poziom 20  

... czy ja pisałem o filtrze?? -wentylator najczęściej znajduje się w komorze zamrażarki za osłoną z tworzywa.

0
  • #7 20 Lis 2008 17:15
    bruns
    Poziom 30  

po nocy temperatura osiągneła -22 (przy calkowitym opróznieniu) no i pracuje nieustannie.
    To że osiągnęła -22* to dobrze ale to że mimo pustej komory nie mając co schłodzić pracuje nieustannie to zły objaw . Obstaję przy małej ilości czynnika chłodzącego ale mogę się mylić bo wirtualnie bez czujnika i manometrów tego nie stwierdzę .

0
  • #8 21 Lis 2008 19:41
    Aleksandra Topolska
    Poziom 9  

Najdziwniejsze jest to że lodówka( czyt.zamrażalnik) działa w tej chwili bez zarzutu. Utrzymuje wskazaną temperaturę i nie pracuje cały czas tak jak poprzenio tylko od czasu do czasu. Z wyświetlacza znikła również lampka informująca o koniecznosci wymiany filtra - nigdzie w instrukcji nie mogłam znaleźć o jaki filtr chodzi więc zalożyłam, że chodzi o ten do wody który montuje się podłaczając lodówkę pod ujęcie wody. Nie zwracalam na to uwagi bo lodówka nie jest podłaczona do zaworu. Czy może to być jakiś inny filtr?. No i oczywiście przestała dziwnie buczeć. Gdyby była to faktycznie zbyt mała ilość czynnika chłodzącego czy jest mozliwe że nagle zaczęła normalnie pracować?

1
  • #9 21 Lis 2008 21:15
    marqs-60
    Poziom 20  

Gdyby była to faktycznie zbyt mała ilość czynnika chłodzącego czy jest mozliwe że nagle zaczęła normalnie pracować?

Raczej nie, byłoby coraz gorzej. Mam pytanie czy jest to model z kostkarką i młynkiem?

0
  • #10 21 Lis 2008 21:36
    Aleksandra Topolska
    Poziom 9  

tak ale ta funkcja nie była uzywana ani razu

Dodano po 4 [minuty]:

a apropos wentylatora - rozkreciłam obudowe i sprawdziłam wentylator, działa bez zarzutu, a otwory nie sa pozamarzane

0
  • #11 21 Lis 2008 21:54
    marqs-60
    Poziom 20  

...tak się domyśliłem ,w takim razie przypuszczam że ,,odezwał" się(może) alarm wspomnianego filtra.Wydaje się, że wszystko wróciło do normy.Pozdrawiam.

1
  • #12 21 Lis 2008 22:02
    Aleksandra Topolska
    Poziom 9  

ja tez mam taka nadzieje, bo nie usmiecha mi sie zakup nowej lodówki. Dziękuję bardzo za pomoc i również pozdrawiam.

0
  • #13 24 Sie 2009 18:35
    sylwekchyl
    Poziom 9  

Witam. Mam podobny problem, proszę o poradę: co dokładnie Pani zrobiła (czy wystarczy tylko ją rozmrozić i będzie chodzić?) oraz jak do tej pory działa lodówka.

1
  • #14 25 Sie 2009 17:01
    Aleksandra Topolska
    Poziom 9  

Witam! Rozmroziłam lodówkę i odczekałam 2-3 godziny zanim uruchomiłam ją ponownie. Kiedy temperatura sie ustabilizowała na -22 odczekałam znowu 2 -3 godziny i zaczęłam wkładać rzeczy do zamrażalnika. Ważnie aby wkładać pojedyńczo, powiedzmy co 1,5h a nie wszystko razem. Ten typ niestety nie wytrzymuje pełnego obładowania. Proszę włożyć zwykły termometr do zamrażalnika i podczas załadunku sprawdzać temperaturę. U mnie jeszcze prze pare dni wachała się między -16 a -22, ale potem wszystko wróciło do normy. Oczywiście do następnego razu :) Mam nadzieję że to pomoże. Pozdrawiam.

0
  • #15 25 Sie 2009 21:46
    sylwekchyl
    Poziom 9  

Dziękuję za odpowiedź. Ja wczoraj wyłączyłem z kontaktu i odmroziłem, teraz po 24 godzinach włączam i zobaczę co dalej.
    Mam jeszcze 4 dni gwarancji więc zgłosiłem fakt na online samsunga i czekam na wizytę serwisu, niech działają.
    Co będzie się działo dam znać.

1
  • #16 02 Wrz 2009 20:52
    sylwekchyl
    Poziom 9  

Po wizycie pana serwisanta diagnoza brzmi: wymiana agregatu - był gorący i się nie załączał a lodóweczka dobiła do 25 stopni C. Zobaczę za ile dni dotrze do mnie serwisant z agregatem.

0