Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie baterii li-ion ponizej zera

19 Lis 2008 10:29 2007 3
  • Poziom 10  
    Witam,
    Posiadam urządzenie które jest zasilane bateria Li-ion 3,6V taki. Z tego co wyczytałem moduł odcina poprzez termistor ładowarkę gdy temperatura spada poniżej zera. Jakie jest niebezpieczeństwo ominięcia termistora. Przy temperaturach wyższych może skończyć się to eksplozją. A jak wygląda sprawa poniżej zera? Zależy mi żeby bateria działała niezależnie od temperatury i żeby była ładowana. Zakres działania modułu to -30 +65
  • Poziom 42  
    W takim zakresie temperatur tylko i wyłącznie akumulatory ołowiowe sobie radzą.
  • Poziom 10  
    -RoMan- napisał:
    W takim zakresie temperatur tylko i wyłącznie akumulatory ołowiowe sobie radzą.

Nie zależy mi bardzo na dużej pojemności baterii, największy problem jest taki że odcinane jest ładowanie bateria rozładowuje się, urządzenie wyłącza.
    Przyjmuje nawet ze po odłączeniu zasilania urządzenie może się wyłączyć, ale dla mnie głupota jest nie możność działania na ładowarce
  • Poziom 42  
    Głupotą jest upór przy stosowaniu rozwiązania, które nie nadaje się do tego zastosowania. Powtarzam: w takim zakresie temperatur tylko i wyłącznie akumulatory ołowiowe. Akumulatorów LiIon nie wolno ładować w temperaturach poniżej zera. Ich w tych temperaturach nie wolno nawet eksploatować.