Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AT9100, Pioneer TX520L i komputer - odgłosy pracy dysku.

kasztan13 19 Lis 2008 12:30 1251 14
  • #1 19 Lis 2008 12:30
    kasztan13
    Poziom 9  

Witam! Mam taki problem, mianowicie urzywam Mojej uniterki jako wzmacniacza przy komputerze Jak leci muzyka z komputeera to nic, wszystko pięknie gra. Schody zaczynają się jak słucham radia przez tego pioniera, bo AT’ka mam nie przestrojonego. Gdy mam włączony komputer i leci radio to lekko szumi sygnał, a przy każdym “myśleniu” komputera słychać wyraźny krótki szum. Komputer jest wyłączony, wszystko ładnie pięknie…

Sygnał ciągnę z anteny TV bez masy (z masą cały czas mi buczy na TAPE 1 [gdzie podłączony komputer] )
    Radio mam podłączone na auxie, takie miało stanadardowe wyjście (chinch) to nie zmieniałem

Pozdrawiam…

Wybaczcie za wszelkie błędy… mam dziwną klawiaturę…

0 14
  • #2 19 Lis 2008 15:56
    dybas
    Poziom 37  

Po prostu. Sprzężenia mają swoje prawa. I tam gdzie mogą, to wchodzą. Uziemić obudowę komputera, odsunąć urządzenia od siebie, sprawdzić masy, przestroić amplituner.

0
  • #3 19 Lis 2008 17:23
    paszczak
    Poziom 13  

dybas napisał:
    Uziemić obudowę komputera

Tu bym uważał. Lepiej podłączyć po prostu komputer do gniazdka z bolcem zerującym. Z tego co widzę, większość ludzi podłącza komputery do gniazdek bez "zera" i się potem dziwią, że na przykład obudowa "kopie", itd.

-1
  • #4 19 Lis 2008 19:42
    mczeslaw
    Poziom 36  

Kolego paszczak. Przecież Dybas o tym właśnie pisze.
    A co to jest uziemić obudowę, to samo co bolec uziemioający. Nie ma czegoś takiego jak bolec zerujący.
    Tan bolec to jest uziemienie, podłączany przez niektórych do ZERA w instalacji elektrycznej nieświadomi niebezpieczeństwa na jakie narażają użytkowników.Fakt jak się pojawi FAZA na metalowej obudowie urządzenia to bezpiecznik wywala i tyle pożytku, ale jak gdziaś podczas burzy np. zerwie linie i na chwile jedna z faz dotknie ZERA, to pojawia nam się piękne międzyfazowe prawie 400V, a zabezpieczenia zewnętrzne z takim ZEREM zamiast UZIEMIENIEM skutecznie nie zadziałają.

0
  • #5 20 Lis 2008 12:13
    paszczak
    Poziom 13  

mczeslaw napisał:
    Kolego paszczak. Przecież Dybas o tym właśnie pisze.
    A co to jest uziemić obudowę, to samo co bolec uziemioający. Nie ma czegoś takiego jak bolec zerujący.

Fakt, zero to nie to samo co uziemienie. Ale uziemienie obudowy to nie to samo, co podłączenie komputera do gniazdka z bolcem. Z tego co wiem, w prawidłowo wykonanej instalacji elektrycznej przewód zerujący powinien być uziemiony. Więc na jedno wychodzi. A z "uziemiania" urządzeń elektrycznych poprzez połączenie obudowy np. z rurami CO lub wodociągowymi nic dobrego nie wyjdzie.

-1
  • #6 20 Lis 2008 19:56
    kasztan13
    Poziom 9  

Obudowa Komputeraz jest uziemiona. A wzmacniacz + Radio nie jest, w ogóle nie ma uziemienia we wtyczce... dorabiać?

0
  • #7 20 Lis 2008 20:18
    mczeslaw
    Poziom 36  

Większość wzmacniaczy ma z tyłu obudowy specjalną śrubę do podłączenia uziemienia z symbolem uziemienia.

Moderowany przez Artur k.:

Ta śruba służy do podłączenia uziemienia ale... gramofonu!
    Nie znam się = nie wypowiadam się!
    Regulamin p.12

-1
  • #8 20 Lis 2008 21:05
    kasztan13
    Poziom 9  

w radiu tylko mam, łączyłem z Bolcem uziemiającym i nic to nie dało, w Unitrze nie mam nic takiego ;/

0
  • #9 21 Lis 2008 04:28
    Artur k.
    Admin grupy audio

Podłącz komputer do gniazdka bez uziemienia, a następnie sygnał antenowy poprowadź normalnym przewodem koncentrycznym razem z masą, bo zapewne brak tej masy w kablu antenowym jest przyczyną zakłóceń.
    W żadnym wypadku nie wolno uziemiać obudowy komputera do bliżej nieokreślonych przedmiotów (np. rur CO).

Co do kwestii bezpieczeństwa użytkowania nieuziemionego komputera:
    Kolego mczeslaw proszę nie wymyślać teorii zerwanych przewodów podczas burzy. Jeśli zerwałby się przewód linii napowietrznej i dotknąłby przewodu zerowego to nie pojawi się tam żadne napięcie międzyfazowe, tylko wyskoczy bezpiecznik na podstacji. Jeśli natomiast zerwałby się przewód zerowy i dotknąłby fazy to przed porażeniem uchroni nas tylko bezpiecznik różnicowo-prądowy o ile wcześniej nie polecą główne bezpieczniki w domu/mieszkaniu i przy okazji nie ulegną uszkodzeniu wszystkie urządzenia podłączone do gniazdek 230V.

0
  • #10 21 Lis 2008 12:31
    kasztan13
    Poziom 9  

Aha jeszcze jedno... teraz działą wszystko ok :|, ale jak włącze np.: TV, albo biecyk w kuchni to szum występuje...

Zaraz sprawdze to co napisał Artur k.

Edit:

Raczej szumi, ale nie tak bardzo... jak ten dysk pracuje...

0
  • #11 21 Lis 2008 12:55
    paszczak
    Poziom 13  

kasztan13 napisał:
    Aha jeszcze jedno... teraz działą wszystko ok :|, ale jak włącze np.: TV, albo biecyk w kuchni to szum występuje...

Zaraz sprawdze to co napisał Artur k.

Edit:

Raczej szumi, ale nie tak bardzo... jak ten dysk pracuje...

A jak (do czego) uziemiłeś komputer?

0
  • #12 21 Lis 2008 23:44
    kasztan13
    Poziom 9  

Bolec uziemiający, kaloryfer i nic... tylko tak dotknąłem kabelkiem i nie wiem czy to ok?

0
  • #14 22 Lis 2008 15:43
    kasztan13
    Poziom 9  

Żle napisałem... tak już kiedyś zrobiłem, zanim napisałem na elektrodzie. Tak ten sposób nic nie dał...

Najbardziej mnie zastanawia, że czasami działa ok,a czasami szumi... dziwne... :|

0
  • #15 24 Mar 2009 18:57
    kasztan13
    Poziom 9  

Poradziłem sobie z problemem :)

Wybaczcie, że tak późno i odświeżam stare tematy, ale może komuś się przyda ta wiadomość :)

Zrobiłem tak:
    Do radia dodałem masę na antenie. Przy wtyczce w radiu dodałem po diodzie prostowniczej na kanał i masę. Wszystko jest wpożądku i gra elegancko :)

Mały Offtopic. Czym mogę przeczyścić potencjometr od radia. Na zakresie 88-98MHz nie łapie sygnału tylko strzela przy ruszeniu gałką :)

Pozdrawiam!

0