Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki gazowy przepływowy ogrzewacz wody

guzi007 19 Lis 2008 15:01 7941 5
  • #1 19 Lis 2008 15:01
    guzi007
    Poziom 12  

Witam,

Posiadam już dość stary Termet (około 10 letni) i planuje wymienić go na coś nowszego. W gre wchodzi: Sunier Duval Opalia C11E, Vailant XI i ewentualnie coś firmy Junkers. Macie jakieś doświadczenia z tymi piecykami, szczególnie z ich awaryjnością. Przyznaje, że o Junkersie kilka lat temu słyszałęm same kiepskie opinie- nie wiem jak teraz. Za to w sklepach mówią, że jest najchętniej kupowany przez instalatorów.

0 5
  • #2 19 Lis 2008 22:09
    glorb
    Poziom 11  

Z tych trzech ja osobiście (subiektywne) wybrałbym Vaillanta bateryjnego (nie na hydrogenerator!). Junkers depcze mu po piętach ale to jednak drugie miejsce pod względem jakości (wg mnie)... Na Junkersy była ostatnio akcja prom. dla Instalatorów :)
    Pozdrawiam

0
  • #3 19 Lis 2008 22:46
    guzi007
    Poziom 12  

A technicznie Vaillant i Saunier Duval to przez przypadek nie jest to samo? Wiadomo obudowa inna i dodatkowy wyświetlacz, ale inne podzespoły nie są takie same? Bo z tego co się zorientowałem to te firmy się połączyły.

0
  • #4 19 Lis 2008 23:06
    glorb
    Poziom 11  

Czy technicznie (te same parametry) te dwa ogrzewacze są na tym samym poziomie to jutro mogę w pracy sprawdzić i Tobie napisać... Na pewno to dwie różne konstrukcje, chociaż pewnie po niedawnej fuzji będą unifikować podzespoły-może to tylko wyjść Opalii na dobre.
    Jeśli można-zwróć uwagę na serwis-dostępność u Ciebie oraz czas trwania gwarancji. Aczkolwiek powtórzę się- z tych trzech wybrałbym Vaillanta :)

0
  • #5 19 Lis 2008 23:16
    guzi007
    Poziom 12  

Byłbym wdzięczny, bo różnica w cenie pomiedzy nimi to prawie 200 zł.

0
  • #6 20 Lis 2008 22:10
    glorb
    Poziom 11  

No więc...
    Niby to samo a jednak chyba nie...Dane techniczne te same- szybki start już od 2,2 litra wody, sprawność w granicach 86%, moc 19,2 kW.
    Ale z innej beczki- o identycznych parametrach mam w sprzedaży ogrzewacz Altech produkowany przez Ariston i kosztujący mniej od Opalii.
    Pytani przeze mnie instalatorzy dzielą się na dwie grupy: jedni Opalii w życiu nie kupili i nie kupią, drudzy kupują i montują i sobie chwalą. A więc - decyzja należy do Ciebie :)
    Pozdrawiam

0