Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Glosnik+Skrzynia+Wzmak+Kable

19 Lis 2008 15:44 6088 50
  • Poziom 10  
    Witam
    Od paru dni przegladam forum i mniej wiecej wiem co z czym sie je, ale mam pewien dylemat problem, niejasnosc, wiec zapytam co i jak :)

Obecnie mam:

Radio: Pioneer DEH-2820MP
    Glosniki przod:( z dystansami) PIONEER TS-G1749 170WAT
    Cykacze zastapilem innymi, firmy nie pamietam.
    Przednie drzwi wygluszylem matami, firmy nie pamietam ( w garazu jeszcze troche mi zostalo tego )

I mam zamiar troche zrobic tylu. Slucham muzyki raczej "czarnej" wolnej, ale i czasami szybciej ( techno malo ) wiec bass powinien bys jak to na forum czytalem " miessisty :) "

Mam mozliwosc kupienia wzma. - Crunch PZi 250.2 za 250 zl
    Glosnik jaki bym chcial z tego co poczytalem to PB S10 albo dolozyc i S12 jesli wart jest dolozenia 60 zl, albo kupic Lanzara max12 robi ladne zamieszanie ale slabiej juz chyba z zejsciem porownujac oczywiscie do PB
    Kable jeszcze nie wiem jakie ale wszystko po koleji.

Kwote ciezko okreslic, rozkladam to na czas. Mniej wiecej 700 zl. Co o tym wszystkim myslicie ?
  • Poziom 35  
    No nie wiem jak na to spojrzec ale tewn wzmak to chyba rozerwie kazdy glosniczek nad ktorym myslisz o ile sprawdzilem dobrze to on ma 1000wat w mostku przy 4ohmach do takiego potencjalu to ja bym dowalil jakiegos sonica 15 to z kolei by ci rozerwalo autko :)

Dodano po 1 [minuty]:

No chyba ze podlaczysz bez mostka , z tym ze ja bym chcial wykorzystac taki potencjal i naprawde dal sonica w skrzyni br , wiem ze to przekracza budzet ale efekt byl by rewelacyjny :)
  • Poziom 10  
    Podal mi dane techniczne tego wzmaka
    Moc 2 x 75 Wat RMS przy 4 Ohm * Moc 2 x 125 Wat RMS przy 2 Ohm * Moc 2 x 125 Wat Max przy 4 Ohm * Moc 2 x 250 Wat Max przy 2 Ohm

I nie pasuja mi z parametrami producenta, zdjecia real sa identyczne jak u producenta, dopytam sie jego moze cos zle wpisal albo nie od tego wzmaka.

Sonic drogi bo cos kolo 800 zl a nie moge zapomniec o kablach i o skrzyni ( a skrzynia u niego to 100 L ) Do glosnikow wczesniej wymienionych moge dolozyc z 100 zl..
  • Poziom 10  
    Mialem racje, pomylil sie. Wiec brac tego wzmaka ? Zawsze to taniej niz z cp 1502. Tylko czy nic glosnikom sie nie stanie jak podepne np. pb S10 ? No chyba za inny glosnik.. moze hertz ? Jak widzicie to ? :)
  • Poziom 20  
    Wszystko zależy od ciebie jak wysterujesz wzmacniacz jak nie przesadzisz z gain czy podbiciem to nic złego się nie stanie.
  • Poziom 10  
    W sobote mam mozliwosc wziecia tego wzmaka do elektryka i sprawdzic czy jest napewno dobry ( jesli da sie wogole sprawdzic ) I 250 zl to nie 450 zl to by mi na lepsze wyszlo no chyba ze lepiej to kupie juz cp 1502. Ciagle mam watpliwosci nad Lanzarem i nad pb S10

Zadnych nie slyszalem ale z opisow to

Pb ladniej i bardziej miekko zagra ( ale czy glosno ? )
    Lanzar - glosno zagra nawet z pewnym cisnieniem ( ale czy jakosciowo ? )

Jak bym bral pb to pewnie od essa glosnik plus skrzynia z BR to wychodzi cos okolo 400 zl

Lanzar 260 za glosnik a za skrzynie to nie wiadomo, Ja bynajmniej nie zrobie tej skrzyni bo nie mam ani smykalki ani MDF-u, narzedzi..

I tak rozkminiam.

Kable pewnie jakis komplet DIETZ-a i mial bym "bass" ztylu..

Za kazde rady wielkie dzieki.
  • Poziom 31  
    CP 1502 i obudowa bass reflex byłaby wskazana. Czy jakość aż tak bardzo liczy się przy wolny bicie? Chyba nie
  • Poziom 10  
    Wiec propozycja CP 1502 i Lanzar ?

460 zl ( wzmak ) + 260 zl ( Lanzar ) + "200 zl " skrzynia + 130 zl kable . = ponad 1000 zl

albo

460 zl ( wzmak ) + 400 zl PB + 130 zl kable . = 990

Lanzar pewnie by wiecej halasu zrobil.. wiec chyba na niego postawie, tylko mam nadzieje ze tez nisko potrafi zejsc.. Nie musze od razu wszystkiego kupowac. Tylko musze postanowic jaka droga isc.. dlatego wole dopytac i poczytac Wasze wypowiedzi, bo nie jestem " az tak mocny " w CA.
  • Poziom 16  
    Jeżeli chodzi ci o głośność to on ciebie nie zawiedzie, zejść nisko też potrafi jeżeli w br.
  • Poziom 35  
    Powiem ze sluchalem Lanzara max w br i trzesie calkiem mocno i glosny jest ale jakosci za grosz , nie rozumiem dlaczego ludzie tak slabe jakosciowo glosniki wkladaja w br zeby jeszcze bardziej ta znikoma jakosc zmniejszyc. Ludzie chwala tew glosniki ale chyba tylko za trzesienie. A jak chcesz trzesienia to yakuza 12' lub 15' pierwsza okolo 300zł druga okolo 400zł.
  • Poziom 10  
    Posiedzialem, poczytalem, pomyslalem i moze tak zrobic :

- Infinity Reference 1250 W ( na allegro za 449,00 zł z skrzynia, tylko watpie ze ona ma 50 L bo chce z BR. wiec moze oddzielnie gdzies sie kupi skrzynie, no chyba ze tak z alledrogo bedzie dobra (?) )

- wzmak - peiying B2h76r - chyba nie jest najgorszy i powinien nawet ruszyc tym glosnikiem. ( w necie gdzies za 270 zl plus wysylka, na alledrogo tego modelu nie widze tylko rysunki wzmakow takie same.. wiec nie wiem )

- kable, DIETZ ? jaka grubosc ? Mozna kupic jakis zestaw potrzebny do podlaczenia tego sprzetu ?

Wychodzi mi 730 zl bez kabli.. to taki kompromis moim zdaniem, chodz nie znam sie na tym a jak juz to tylko ogolnie.

Lanzar odpada i nie chce dyskutowac o tym :)
    PB raczej tez..
  • Poziom 31  
    Na allegro masz Infinity ref 1250w za 429zł numer 491975342 w bassreflexie 55L. Ten głosnik z B2H76R lub 2H30R gra znakomicie jak za tą kaskę :]
  • Poziom 10  
    Ta skrzynia chyba nie jest z MDF-u aczkolwiek..

mskojon a gdzie kupowales B2H76R ? ( mozesz na PW :) ) Bo nie wiem dokladnie skad kupic.

To jeszcze jakie kabelki do tego zestawu ?
  • Poziom 31  
    Nie, nie jest z MDF, tylko z wióry 18cm, do tej klasy głośników nie opłaca się dawać skrzyni z MDF'u (chyba ze we własnym zakresie). Ja kupowałem w sklepie Eltex u mnie w mieście, ale teraz już nie mają tych wzmacniaczy.
  • Poziom 10  
    To jeszcze tylko jakie kable kupic ?
  • Poziom 14  
    najlepiej 20 or 25 mm2, zależy ile masz na to gotówki.
  • Moderator CarAudio
    Lo-buz napisał:
    To jeszcze tylko jakie kable kupic ?

FAQ Nazara strona 19 .
  • Poziom 10  
    Czytajac FAQ wychodzi ze potrzebuje 6 metrow plusa o grubosci 35mm bo B2H76R ma 75A, metr DIETZ-a 28 zl
    szybka matematyka
    za plus - 168 zl razy dwa bo i minus to mamy 336 zl plus przesylka.. szok .. no chyba ze cos pokickalem. Myslalem ze do 150 zl sie wyrobie..
    Myslalem, ze jakis komplet bedzie a nie tak na sztuki/metry kupowac.. hmm
  • Poziom 31  
    Można podejść do tego na dwa sposoby - zrobić porządne okablowanie: 35mm2 plusowy i minusowy od aku - tak na przyszłość, jeśli planujesz zmianę sprzętu na lepszy.
    Jeśli ma zostać ten głośnik i ten wzmacniacz to tak naprawdę nie opłaca się ładować kasy w kable - wzmacniacz ma 500w rms i to że spadek mocy spowodowany przez cienkie kable będzie wynosił 30w czy 50w nie gra roli ponieważ wzmacniacz i tak ma 200w "naddatku" w stosunku do głośnika.
    Budżetowo możesz kupić kable firmowane przez Audiona :) za 50zł bodajże na alledrogo albo zestaw dietza za 90zł (numer 493721568) i będzie śmigało jak ta lala.
  • Poziom 10  
    A co myslicie na temat:
    RE Audio RE-12 S4 vs Infinity Reference 1250 W ?
    Do RE jaki wzmak bylby dobry ? (takie optimum ) Bardziej chce zejscia i jakosci, nie koniecznie musi mnie slychac na zew. Zastanawiam sie nad Re poniewaz, coz, nie oszukujmy sie radia nie mam super, przedni zestaw to rowniez takie minimum, wiec tyl niech bedzie ladnie czysto, miekko zchodzil. Co o tym myslicie ? Bo pewnie na jedno wyjdzie kupujac Infinity z skrzynia BR i Re z skrzynia BR. Troche mam obawy bo czy 175 W wystarczy :P
  • Poziom 21  
    Ciao.Jeśli masz możliwość,to kup tego Crunch'a za 250 zł.Mam podobnego 'mocowo', z tym,że czterokanałowego (250 watt rms w mostku).U mnie ten Crunch mostkiem zasila głośnik Pb s12,w obudowie zamkniętej.Tego Powerbass'a kupiłem w 'Essa' za niecałe 300 zł z wysyłką,do tego na stronce 'Essy' są dedykowane obudowy do głośników.Ja (laik) sam zrobiłem obudowę zamkniętą z płyty wiórowej,wygłuszyłem obudowę dwoma rodzajami gąbki,i jeszcze watoliną.Wzmacniacz zasilam kablem od spawarki, 25mm kw,plus od akumulatora, a minus od takiej śruby,co się przykręca pas bezpieczeństwa. Kable RCA miałem dietz'a,aż któryś kanał pękł,i zmieniłem na jakies czeskie za 8 zł za 5 metrów,ze sklepu audio w Pucku.Pracuje tam mój kolega,i pozwolił mi pomierzyć,jaki mają opór '+' ma 2,3 oma, a '-' tnz ten oplot ma 1,6 oma.Takiego ala foliowego ekranu nie mierzyłem.Niedawno spadł mi panel od pioneera deh2300br,on to właśnie zasilał Crunch'a.Pioneer miał jedno wyjście rca,więc mostek,którym zasilam Pb s12 sterowany był z głosników.Jakiś czas temu spadł mi panel od radia i pionka zmieniłem na alpinkę cde 9874 rb.Kupiłem drugi kabel RCA 5 metrów za 8 złotych,bo alpinka ma dwa wyjścia RCA,i wszystko dobrze gra.Co do Alpine,to polecam sklep internetowy 'Zadowolenie.pl' .Zapłaciłem za odtwarzacz 330 złotych,na allegro nie widziałem taniej niż 399 zł+ wysyłka, pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Odkopuje :)

Mam juz glosnik, mam skrzynie, mam zestaw kabli oraz wzmacniacz.

Re audio re12 S4
    Skrzynia 40 L netto BR na 35Hz
    Wzmacniacz - Blaupunkt Velocity Va-275 RMS-210W
    Kable juz w aucie 10mm2, wszystko tak jak nakazuje CA :)

Mam owy problem, jak ustawic odpowiednio wzmacniacz dla tego glosnika ? Majac pod uwage ze glosnik jest nowy to trzeba troche wygrzac a nie od razu na full.

Jak by ktos mogl pozaznaczac :P

Wie ktos moze skad wziasc mase w Astrze F ?

Pod kanapa znalazlem takie cos:

Kupil bym srobe i bym wkrecil z oczkiem od minusa

Albo w te miejsce razem z srobka ( tylnia lewa lampa - od pasazera )

Te czy Te miejsce bym wyczyscil do golej blachy.
  • Poziom 18  
    Tak ja mam podłączone;) Pod lewą lampą. Czyścisz , odtłuszczasz i powinno być gitt:)Pozdrawiam:)
  • Poziom 10  
    No to jeszcze jesli to nie problem to aby ktos zaznaczyl jak ustawic wzmaka, te poszczegolne pokretla i czy na LP czy na HP a moze Flat . Oczywiscie, wiem ze trzeba wsluchac sie i samemu sobie dobrac, ale czasami ucho ( szczegolnie mniej doswiadoczonego " Car Audio-wca ") moze nawet nie wiedziec ze juz przesadzilem. Wiec takie optymalne ustawienia. Z Gory dziekuje :)
  • Poziom 24  
    Jak sam stwierdziłeś głośnik musisz wygrzać, więc LEVEL na połowę i stopniowo zwiększaj. Filtr ustaw na LP, a resztę do słuchu..
  • Poziom 28  
    Na LP
    Bass Boost na ok 50Hz
    Pobaw sie troche i sam zobaczysz jak Ci najbardziej bedzie odpowiadac
  • Poziom 10  
    A wiec tak :

Bass Boost na polowe
    Low Pass na 50 Hz ?
    Hi Pass ( tutaj chyba obojetne jesli jest przelaczone na LP )
    Level na polowe
    Czy przy takich ustawieniach nie uszkodze glosnika, bo glosnik ma 175 W a wzmak w mostku 210 W . Nie chce przesadzic.
  • Poziom 28  
    Bass Boost i Low Pass Ustaw tak jak to tobie odpowiada i wtedy bedzie najlepiej.
    Level-nie wiem czy masz w radio regulacje wzmacniaczem ale ja bym to tak zrobil->Level na 3/4 I do tego ustawil w radio sterowanie wzmacniaczem na tyle na ile bedzie ci odpowiadac
  • Poziom 24  
    Polecam metodę prób i błędów (w ramach dobrego rozsądku czyli nie LEVEL na max). W końcu ty to będziesz słuchał...