Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralko-suszarka Zanussi WDS-1072C, wiruje z wodą w bębnie

dzeus 19 Lis 2008 18:24 1700 3
  • #1 19 Lis 2008 18:24
    dzeus
    Poziom 13  

Witam,

Pralka ma już swoje lata. Jest to model z suszarką, dosłownie używaną dwa razy ale mniejsza o to.
    Kiedyś już pojawił się podobny problem, otóż pralka w czasie prania "traciła" trochę wody którą było widać na podłodze. Na początku niewiele ale z czasem było jej coraz więcej. Później pralka zaczęła wirować z wodą w bębnie. Nie trudno się domyśleć jak to wyglądało, istny gejzer. Spieniona woda wylewała się wszystkimi otworami.
    Przybył fachowiec, stwierdził że zapchał się system odpowiedzialny za napełnianie wodą i pralka nalewała jej za dużo. Wyjął z niej takie plastikowe pudełeczko i przeczyścił takim "wiciorem do butelek". Rzeczywiście pomogło pralka pracowała przez 2 lata bez problemu aż do ostatniego czasu kiedy problem wrócił.

Powiem szczerze ze nie uśmiecha mi się wołać tego Pana i płacić mu 150zl, za coś co przynajmniej wydaje się mało skomplikowane. Pytanie do Was drodzy forumowicze, jak dostać się do tej części, i gdzie mogę ja znaleźć? Pralka przez moduł suszarki jest dodatkowo ukomplikowana i ciężko się w niej "polapać", dlatego jeśli ktoś z Was wie jak sie w niej odnaleźć byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc,

Dzeus.

0 3
  • #2 19 Lis 2008 18:33
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Sprawdź i wyczyść układ hydrostatu, wężyk i komorę.

0
  • #4 19 Lis 2008 19:17
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Hydrostat to taka puszka w górnej części pralki od niej odchodzi cienki jak ołówek wężyk a na drugim jego końcu, na dole jest komora.

0
  Szukaj w 5mln produktów