Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMICA PA5580A520 - ciągle pali się dioda "koniec"

robbal2k 19 Lis 2008 19:15 3118 7
  • #1 19 Lis 2008 19:15
    robbal2k
    Poziom 9  

Witam,

na Elektroda.pl od dawna czytam i znajduje rozwiązania. Tym razem mam problem.
    Pralka AMICA PA... wpadła w dziwny tryb jeszcze nie opisywany. Przy próbie włączenia dioda "koniec" pali się ciągle, dioda gotowa wyświetla kod "15 mrugnięć". Przeprowadziłem testy, niektóre punkty uruchamiają się poprawnie, wykonałem reset właściwie go nie przechodzi, pojedyncze mrugnięcia są tylko na niektórych programach. Wykonałem "start z usunięciem blokady". Sprawdziłem połączenia, kable itp...
    I nic pralka ciągle wyświetla kod 15 razy i dioda koniec pale się ciągle (nigdy nie gaśnie).
    Czy to elektronika (EEPROM, PROCESOREK) czy coś innego?
    Stało się tak po wymiane pompy wody i lewego amortyzatora, przed naprawą działała poprawnie, czyli jest gorzej niż było:-(, a Żona wraca za 3 dni.
    Dodam, że wcześniej samodzielnie wymieniałem łożyska, pompę, grzałkę i kończyło się to sukcesem.

Jeżeli temat nie zostanie poprawiony na regulaminowy, usunę z Forum!
    <skryn>

0 7
  • #2 19 Lis 2008 20:02
    pawel12
    Poziom 19  

Miałem taki przypadek na gwarancji ,niczym nie można było tego wypędzić . Wymieniłem elektronikę ,ale może ktoś jeszcze się odezwie. Powodzenia.

0
  • Pomocny post
    #3 19 Lis 2008 20:18
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Obejrzyj dokładnie płytkę modułu, luty, ścieżki, mostki itd.

0
  • #4 19 Lis 2008 20:24
    robbal2k
    Poziom 9  

schnauzerman napisał:
    Obejrzyj dokładnie płytkę modułu, luty, ścieżki, mostki itd.

Płytkę sprawdziłem (bez pomiarów) nie widzę nadpaleń, ułamań nóżek, uszkodzenia ścieżek itp.

0
  • Pomocny post
    #5 19 Lis 2008 21:46
    colcolcol
    Poziom 25  

Czasami są "drobne nadpalenia" np na:
    AMICA PA5580A520 - ciągle pali się dioda "koniec"
    oraz triak obok (załącza blokadę)

0
  • #6 20 Lis 2008 19:19
    robbal2k
    Poziom 9  

Witam,
    wymieniłem dzisiaj elektronikę na taką "z odzysku" bez żadnej pewności czy jest sprawna. Po podłączeniu jest jakby ok, test przeszła, zresetowałem ją, ale przy próbie wystartowania programu 2 pobiera trochę wody i zaraz włącza się pompa, która pompę wypompowuje, miga kod 4 i pali się dioda "koniec". Podobnie jak w opisie błędu:

AMICA PA5580A520 - ciągle pali się dioda "koniec".

Pytanie: czy w ciemno wymieniać presostat, czy też może być inna przyczyna? Jak sprawdzić presostat, ew które styki zewrzeć żeby pralkę "oszukać" i przetestować płytę na innych programach?
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #7 20 Lis 2008 20:25
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Sprawdź i wyczyść układ hydrostatu, wężyk i komorę, wszystko ma być czyste i szczelne.

0
  • #8 20 Lis 2008 20:58
    robbal2k
    Poziom 9  

schnauzerman napisał:
    Sprawdź i wyczyść układ hydrostatu, wężyk i komorę, wszystko ma być czyste i szczelne.

Hej schnauzerman,
    w międzyczasie kilka razy wypiąłem i wpiąłem, podczysciłem styki na "nowej płycie", zresetowałem, przetestowałem raz jeszcze...
    i jak na razie poprawnie realizowała wszystkie zadania na programach, a teraz pierze białe na 60 stopni.
    Czy może wiesz kto chciałby przetestować moją "uszkodzoną" płytę i jeżeli pamięci i procesor są sprawne to ewentualnie naprawić "na zapas"?

0