Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Transformator 2300W wyrzuca bezpiecznik

burek79 19 Lis 2008 21:33 4233 34
 • #31
  niutat
  Poziom 37  
  No więc tak , z sieci masz dwa przewody, jeden podłączasz do niebieskiego drugi do czerwonego, do transformatora też dwa wiec jeden podłączasz też do czerwonego a drugi do czarnego.
 • Relpol przekaźniki
 • #32
  Lutek49
  Poziom 36  
  A co tu jest do kumania
  Transformator 2300W wyrzuca bezpiecznik
  Z lewej przewód z wtyczką do gniazda sieciowego, z prawej dwie końcówki uzwojenia pierwotnego transformatora.
 • Relpol przekaźniki
 • #33
  wada

  VIP Zasłużony dla elektroda
  Lutek49 napisał:

  Są w tym linku i tanie zabawki zmiękczające.
  nawet dla laików
  Transformator 2300W wyrzuca bezpiecznik
  i takie zabawki
  UMS2.5
  UMS2.5S
  UMS2.5W
  UMS6
  też zdadzą egzamin, choć na allegro są w cenie około 15zł,
  Ale po pierwsze;
  układy miękkiego startu na tyrystorach, mają tylko tę wadę że dla sprzętu audio, co nieco sieją zakłócenia z wewnętrznych triaków.
  A po drugie;
  Do transformatorów nie daje się miękkiego startu, ale załączanie w zerze do tego też można kupić proste i tanie układziki, które nie sieją zakłóceń.
 • #34
  Michalkub
  Poziom 10  
  Moim zdaniem powinieneś sprawdzić transformator pod względem zwarcia którejś ze stron (pierwotny lub wtórny) normalnie transformator nie przepala bezpiecznika w stanie jałowym (no chyba że bezpiecznik jest w mA). Tak jak kolega Wada napisał do transformatorów nie daje się softstartów (po co ?) Istnieje jeszcze opcja że ów transformator jest bez opisanych końcówek i podłączasz zasilanie sieciowe pod strone wtórną. Życzę powodzenia przy trafo.
 • #35
  Mellon31
  Poziom 13  
  Sprawa bardzo banalna, aż szkoda pisać. Jeżli masz 3 zaciski to wiadomo, że jeden z nich wejściowy, drugi wyjściowy a trzeci wspólny. Chyba nawet ślusarz to skuma.
  Ponadto Twój układ bierze coś ok. 10 A to jeszcze nie tak tragicznie. Jest sporo odbiorników o takim amperarzu. Jedynie występuje stan nieustalony w momencie jego włączania i jest to zjawisko zależne w jakim momencie sinusoidy to się dzieje.
  Są wyłączniki silnikowe do transformatorów. Ma takie np Moeller. Tu może nie powinniśmy zmieniać działania trafa tylko dobrać prawidłowo zabezpieczenie