Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon URMET + 4 unifony UTOPIA +INTERKOM

19 Lis 2008 20:16 6411 7
  • Poziom 11  
    Szukałem na postach na forum ale jakoś nie mogłem znaleść pasujacej podpowiedzi. Głównie chodzi mi o to jak podłączyć ze sobą wszystkie cztery unifony Utopia 1134/1 ze sobą aby można było dokonywać wywołania innego unifonu w konfiguracji (interkom). Instalacja jest nowa w nowym budynku 1 pietrowym, i tak dwa unifony są na parterze i dwa na piętrze. Przewody są już rozprowadzone wszędzie, zasilecz do interkomu. Czy wogóle jest możliwe takie połączenie aby działał interkom na wszystkich aparatach UTOPIA?.
    Wyczytałem w jednym z postów że można takie unifony łączyć równolegle ze sobą ale tylko w ilości trzech sztuk. Głównie chodzi mi o ten interkom bo wiele innych bardzo ważnych informacji uzyskałem po przeczytaniu postów.np:
    http://www.alarmserwis.pl/domofony.php

Bardzo gorąco pozdrawiam i czekam na jakąś informację,

piomich
  • Pomocny dla użytkowników
    Czy w tych unifonach są dodatkowe przyciski? Jeden z całą pewnością musi być do otwierania zamka, a pozostałe mogą służyć do wywołania konkretnego abonenta. Przypuszczam, że nie masz ich tam tyle, ale może się mylę.
  • Poziom 11  
    zybex masz rację w tych unifonach jest jeden przycisk do otwierania zamka i jeszcze jeden przycisk funkcyjny który moze być wykorzystany do interkomu. Faktem jest że są jeszcze dwa wolne miejsca do zamontowania przycisków funkcyjnych.
    Rozumiem aby można było wywoływać każdy z osobna unifon, tzn z jednego unifona następne trzy unifony ,w każdym unifonie muszą być aktywne i zainstalowane trzy przyciski wywołania interkomowego.
    Ale jak to wszystko połączyć ze sobą przy wykorzystaniu jednego zasilacza??
    Czy moge się wzorawać na schemacie który wcześniej zamieściłem, dodajac do schematu jeszcze dwa unifony połączone równolegle??
    Pozdrawiam
    piomich
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    Niedawno poprawiałem po elektryku instalację według schematu który załączyłeś (drugi link). Były to dwa unifony w domku dwurodzinnym. Tamte unifony, poza przyciskiem otwarcia, miały drugi i wszystko działa tak jak należy.
    W twoim przypadku nie wiem jak to będzie z wywoływaniem poszczególnych rozmówców, ale to w sumie nie jest problem. Problemem może być taki przypadek, gdzie dwóch użytkowników prowadzi rozmowę między sobą, a pozostali też zechcą ze sobą porozmawiać.
  • Pomocny dla użytkowników
    No tak, ale jak wtedy będzie się wywoływać i rozmawiać z jednym z dwóch zrównoleglonych użytkowników?
  • Poziom 11  
    Poradziłem sobie podłączając te 4 unifony po dwa równolegle, i tak działa. Interkom jest między dwoma piętrami i tak wystarczy.
    Temat uważam za zamknięty.