Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw polo budowa suba w boczku dobór głośnika 20 cm

19 Lis 2008 23:10 2867 9
  • Poziom 11  
    Zakładam ten wątek bo już jakiś czas borykam się z problemem wyboru głośnika.
    Przeglądam,pytam,szukam,czytam bo głośnik ma mieć 20 cm średnice gdyż nie chcę tracić bagażnika i od razu zostanie wbudowany wzmacniacz razem z kondensatorem.
    Po głowie chodzi mi
    -ALPINE SWE-843E
    -JBL GTO804
    -HERTZ ES 200
    -DYNAUDIO MW170
    pod uwagę biorę jeszcze JL ,ale wydaje mi się że stosunek ceny do parametrów nie jest rozsądny
    Miejscem docelowym będzie wolna przestrzeń między mocowaniem amora a osadzeniem lampy
    vw polo budowa suba w boczku dobór głośnika 20 cm
    Wzmacniacz do napędu będzie miał 300 rms
    Za wszystkie podpowiedzi z góry dziękuje
  • Poziom 10  
    widziałem kiedyś na fotkach podo=bną zabuowe i był tam głośnik hertz-a ale jesli chcesz tam wcsnąć jeszcze wzmacniacz i kondensator to może Ci braknąć miejsca i głośnik nie będzie grał tak jak powinien
  • Poziom 11  
    Głośnik będzie osadzony w tak jak pisałem wyżej (czyli w tej wolnej luce i mam tam do dyspozycji ok 11 litrów ) natomiast wzmacniacz z kondensatorem widzę dokładnie na kolumnie amora.Całość będzie zrobiona z laminatu i żywicy.Z bagażnika stracę około 10 cm na szerokości i był by to dla mnie świetny wynik.
    Dodam jeszcze że kable już leżą są to nakamichi
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jakość subwoofera należy dobrać do pozostałych elementów, z całą pewnością JL jest najlepszy z tej całej "bandy" :D , z uporem maniaka będę polecał kolejny raz Intertechnika MDS08 do Twej koncepcji. W załączniku masz propozycję jak rozwiązywałem sprawę zabudowy wnęki. Początkowo miałem na tym "ożebrowaniu" użyć mat i żywicy ale... zdecydowałem się na MDF. Obudowa wyszła mi w okolicach 27 l, docelowo "zestroiłem" ją na jakies 23 l stosując różnego rodzaju "wypełniacze" polecam worki z piaskiem.
    20 cm i mały wzmacniacz z kondensatorem jest jak najbardziej do zrobienia, i ładnie to będzie wyglądało. Podaj jeszcze co masz za pozostałe elementy systemu
    Powodzenia życzę .
  • Poziom 11  
    Na reszcie jest odzew.Więc tak
    -jednostka sterująca alpina cda 9812rb
    - wzmacniacz mam obecnie jeden do prób magnat gladiator(chętnie sprzedam) następnie pocztą idzie sundwave o którym pisałem już gdzieś na "elce",jeżeli się nie sprawdzi wyląduje coś ze stajni hifonics lub steg
    -przód obecnie jest sinuslive ale focal zastąpi ich miejsce
    Co do Jl to też mocno się nad nim zastanawiam ale cena przeszło 700 za nowy jest raczej troszkę ...(używka mnie nie skusi,gdyż można często trafić eksperyment poprzedniego właściciela który nie bardzo wiedział co ma i robił z nim wszystko czego się nie powinno robić ) mało tego parametry są według danych producenta niższe niż JBL więc dlatego tak się zastanawiam.Poszukuję głośnika który gra sobą a nie znaczkiem na nim (bo z tego co już wyczytałem i się dowiedziałem to 20 nie są tak bardzo chętnym towarem i większość jakości pochodzi z wypracowanej marki producenta )
    Odnośnie zabudowy to plan już jest i na pewno zostanie użyta mata szklana bawełna i żywica gdyż chodzi mi niezmiernie o wagę i miejsce(vw obniżone).Litraż jest akurat w tej wnęce do głośnika 20 więc ten problem już jest za mną .
  • Poziom 11  
    Panowie zabudowy są naprawdę fajne i pracy pochłonęły ogrom.maxtz właśnie tak ma wyglądać moja skrzynka tylko na kielichu amora zabudowany zostanie wzmacniacz.Kilka ciekawych patentów zobaczyłem i na pewno je wykorzystam
    Ciągle jednak nic w moim planie się nie zmieni bez głośnika :?
    Zaraz zbadam polecany przez was głośnik
  • Poziom 2  
    Ja właśnie zakupiłem Rockforg Fosgate P1S48 (20cm) producent zaleca obudowę Closed 6,5.-7l. Więc miałbyś sporo luzu.
  • Poziom 11  
    I jak on się sprawuje czy słychać jest go pełną piersią czy gra bo jest.Zależy mi żeby bas był bardzo mocny bo w planie jest tylko jedno źródło basu (czyli sub)
    Ja tak myślę nad jbl nie wiem dlaczego ,ale ten głośnik ma najlepsze parametry i szczerze mówiąc jestem w szoku z danych papierowych .Tylko pytanie czy te dane firma celowo zawyżyła.Był link do rozpiski w formacie pdf ale już zniknął Wykresiki z obudowy zamkniętej pokazywały że przy 93-95decybeli głośnik stabilnie pracował w granicach 20-40 hz.Obudowa miał 9 litrów.Czy ma ktoś doświadczenia z tym pukadłem
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Papier lub PDF wszystko przyjmie,

tylko później wstydzić się nie musi