Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta Telewizyjna - Kablówka

20 Lis 2008 00:02 3695 8
  • Specjalista - oświetlenie sceniczne
    Witam.
    Nie wiedziałem gdzie to "wsadzić" a ten dział jest chyba w miarę odpowiedni (jeżeli źle niech mod przeniesie tam gdzie trzeba wykluczając kosz :) ).

Mianowicie mam kartę telewizyjna (bardzo starą) Prolnik Play TV pro RC/FM i nie mogę złapać nawet w 80% jakości pierwszych 7 kanałów . Chodzi mi chociaż o TVN i od 1 w górę... Może jakiś wzmacniacz?

Spis kanałów od mojego operatora kablowego w załączniku (pdf.pdf).

daje też 2 pliki od konfiguracji polski (spakowane) może tu coś trzeba zmienić (można je edytować w notatniku)...

Jeżeli to ma znaczenie to mam 4 telewizory + komputer
    instalacja wygląda jak na rysunku
    Karta Telewizyjna - Kablówka

proszę o pomoc...

Poprawiłem i usunąłem zbędne "ozdobniki" (regulamin, punkt 11.2) /c2h5oh/
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Prawdopodobnie karta ma za słabą głowicę - brak hyperbandu.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Specjalista elektryk
    NA tv4 obraz czysty ? - podstaw w to miejsce Twoją kartę - jeżeli obraz nadal będzie zły - ten typ tak ma.
    Wiele kart PC bardzo słabo "chodzi" na kablówkach - możesz nigdy nie osiągnąć idealnego obrazu.

Żeby upewnić się, że nic się nie da z tym zrobić - podstaw kartę PC pod pierwszy punkt TV kablówki - tam gdzie masz najwyższy sygnał - jeżeli obraz będzie lepszy - można pomyśleć o wzmacnianiu sygnału.

pzdr

aha, tylko określ się dokładnie - czy te programy są - tylko złe - czy ich w ogóle nie ma - bo ja zrozumiałem to w pierwszej wersji :)
    Od tvp 1(8) do tvn 24(41) z wyjątkiem polsatu!! Igła.
    Przed tvn jest trwam i on odbiera na 90% z delikatna kaszą a następny jest Tvn i jest może 70-80% widoczności...

Myślę że zainstaluje wzmacniacz taki do 10d... tylko na komputer i odseparuje cały dom od kablówki bo troszeczkę kopie :)
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Mam chyba tą samą kartę: Prolink, ale numeru nie pamiętam. Miałem te same problemy! Koniecznie trzeba podmienić plik "fpoland.tbl". Od tego zacząć. W wypadku problemów podeślę ten plik z opisem. Potem jeszcze trzeba zmienić źródło sygnału z telewizji naziemnej na kablową. I to wystarczy. Oczywiście zakładam że karta telewizyjna ma hyperband, czyli kanały typu "S".
    Aha, jeszcze jedno: faktycznie przy tej ilości telewizorów może być spadek poziomu sygnału. W miejsce karty telewizyjnej podłączyć odbiornik TV i sprawdzić różnicę!
    układ sieci mam na TNCS wiec TT odpada :)... mam uziemienie od gniazdka (tam gdzie komputer) odłączone, różnicowy :)

Podmieniałem pliki od tej karty i też nic to nie dało.
    Co do tv to sprawdzałem jakość w miejscu komputera i jest tak jak wszędzie czyli igełka...

Jak zorganizuje jakiś wzmacniacz to zobaczę jak to bedzie chodziło (nie chce robić zakupów w ciemno)

Jak sprawdzić opcje czy posiada hyperband?
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Hyperband...
    Po pierwsze w instrukcji, po drugie przy strojeniu powinny się pojawić kanały typu "S" i numery, bodaj 14 do 19 i później dalej. Poza tym źródło sygnału: kabek nie naziemna!. Mało prawdopodobne aby karta była uszkodzona. Wzmacniacz, no cóż, może coś da ale jak nie ma hyperbadndu, (w co wątpię) to nic nie poradzisz... Tam jednak musi być coś z ustawieniami lub sterownikami. A skąd wziąłeś plik .tbl?
    Wzmocniłem sygnał wzmacniaczem aktywnym "amigo" na wejściu głównym kablówki.
    Wymieniłem rozdzielaczy na dużo droższe i teraz śmiga.
    Dziękuje za podpowiedzi.